2 trafo 1 kumanda 20 metre rgb led

ulger3506

Üye
Öncelikle herkese merhaba;

Tavana gizli LED yapmayı düşünüyorum fakat bazı eksik bilgilerim var bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Elimde 2 x 16A trafom 1x rgb kumandam 20 metre rgb şerit LED mevcut.

Nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor benim en sağlıklı olacak şekilde ?
2 trafoyu nerede nasıl kullanacağım konusunda kafam karıştı aklımda bulunan sema şu şekilde ;
Enerjimi trafolara paralel şekilde bağladım ve trafolardan bir tanesine kontrol kumandasını bağladım buradan şerit ledime bağlantı sağladım ve 10 metre ledimi döşedim geri kalan 10 metre ledi diğer trafodan besleyip kullanmak istiyorum fakat burada neyi eksik düşünüyorum çözemedim.
Yada 2 trafodan aldığım + ve - uçları kumandaya çekip 16A olan trafomu 32A yapmış olur muyum buradan şerit ledimi bağlamak ardına kumandadan uzatma kablo çekip serit ledlerin ışık düşmesini engellemek adına 10 metre ortasından tekrar bir baglantimi saglamam gerekir
şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız ve yönlendirmeleriniz için.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2* 16A trafoyu 1*kumanda yardımı ile 20 metre rgb LED bağlantısı nasıl yapılabilir ?

Merhabalar, öncelikle 2 trafoyu paralel bağlamanız tavsiye edilmez. Ayrıca led driver kullanıyorsaniz driverin amper değeri ledleri karşılamalı
Driver A değeri 24a. Trafoları değiştirmem gerekiyor sanırım başka çözümü yok. Peki 20 metre ışık bandı gerektiği gibi yaptığımı varsayarsak tavan ortasına da 5 metre ışık bandı yaparsam bu ikisini bir kontrol etmem gerekiyor bunun için aynı kumanda dan alıp tek kumanda ile ikisini aynı anda kontrol etmem mümkün mü ? Yani 2 kumandanın sürücüsünu bağlamış olup kumandanın 1 ini kullanmış olacağım.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri