LED Armatür

ciwciw

Üye
Merhaba arkadaşlar
Elimde 110-240V girişli driver'la sürülen 12W 350mA high power LED'li bir armatür var. Ancak şöyle bir sorun var ki LED ilk 5 sn yandıktan sonra sönüyor.bazen de flaş yaparak yanıyor.
Sizce sorun ne olabilir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşlar
Elimde 110-240V girişli driver'la sürülen 12W 350mA high power LED'li bir armatür var. Ancak şöyle bir sorun var ki LED ilk 5 sn yandıktan sonra sönüyor.bazen de flaş yaparak yanıyor.
Sizce sorun ne olabilir?

Elinizdeki LED' ler power LED mi?

powerLED' ler 350mA-700mA gibi akım sürücüleri ile sürülür.

normal LED' ler 12V-24V gibi voltaj sürücüleri ile sürülür.

örneğin normal LED' e akım sürücüsü bağlanır ise LED' ler flash yapmaya başlar.

ya da sürücünün min çıkış gücünden daha küçük LED bağlı ise LED belli bir süre yanar ve söner..

bu bahsettiğim hazır bir armatür. sürücüsü içinde ve power LED'li.LED'in uçlarına gelen gerilim ortalama 36V civarında.sürücü Şebeke gerilimiyle çalışıyor.

bu bahsettiğim hazır bir armatür. sürücüsü içinde ve power LED'li.LED'in uçlarına gelen gerilim ortalama 36V civarında.sürücü şebeke gerilimiyle çalışıyor.

LED' lere gelen voltajda sorun yok gibi ama akım olarak da bilmek lazım. Açıkcası LED' lerde birşey olacağını düşünmüyorum.

İmkanın varsa başka bir sürücü numunesi ile dene.

Evet bende sürücüde sorun olabileceğini düşünüyorum.
Soğutma ya da sürücülerdeki anahtarlamalarda sıkıntı olması mümkün müdür?

Evet bende sürücüde sorun olabileceğini düşünüyorum.
Soğutma ya da sürücülerdeki anahtarlamalarda sıkıntı olması mümkün müdür?

ısı problemi olduğunda flash yapacağını sanmıyorum (bizim sürücülerimiz öyle değil en azından)

ısı problemi eğer LED üzerindeyse LED arızalanır, eğer ısı problemi sürücü üzerindeyse, sürücü kendisini kapatır arızalanmaz.

Sürücünün akımı etmiyor ve kesime gidiyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri