12v Bahçe Aydınlatmasında Işığın Birkaç Ay Sonra Tamamen Kısılması

detailman

Üye
Merhaba, bahçemde şu ürünlerle 12v aydınlatma sağlıyorum:
1. Cata 30A Şerit LED Trafosu (400W) (Süper Slim - Fansız)
2. 3 W Modül Led Dik Açı Mercekli Kısa Devre Koruma
3. Erk Yerli Elektrik Kablosu Kordon 2X0.75 Beyaz 100Mt
Şöyle bir sorunum var;
Altta okla gösterdiğim noktada hat ikiye ayrılıyor, bir tarafında ~2 metre kablo ve ucunda bir tane led var. Diğer taraf toprağın altından 10-12 metre öteye gidiyor ve orada da 1-5 metre aralıklarla 6 LED var. Dün hattın ayrıldığı yerde veya sonrasında bir sorun oluştu, bu 6 led çok kısık yanıyor, neredeyse sönükler. O noktada diğer ledi vs iptal ederek birkaç şekilde denedim, bir şey değişmedi. (tek ledde de sorun yok.) Kabloda fiziksel bir şey olması imkansız gibi, 40 cm civarında gömülü ve ekstra birkaç kat naylonla sarılı; üzerinde de kum, çakıl ve taş var. Bahçenin kalanında yıllardır sorun yaşamadım, sadece burada böyle bir şey var.​
bahçe.png

Şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu sönük yanan led tarafında ledlerin besleme voltajini olcebilir misiniz?

Bu durum kablo ekinde yada kabloda oluşan bir darbe yada sorundan dolayı oluşabilir.

Emin olmak için ilk önce voltaji bilelim ona göre yorum yapalım.

Bu sönük yanan led tarafında ledlerin besleme voltajini olcebilir misiniz?

Bu durum kablo ekinde yada kabloda oluşan bir darbe yada sorundan dolayı oluşabilir.

Emin olmak için ilk önce voltaji bilelim ona göre yorum yapalım.
teşekkür ederim, ölçüp yazayım. fiziksel bir şey zor çünkü açıkta ek vs yok ama bir yandan da yağmurlar geldi, hava soğudu, bu sorun ortaya çıktı.

teşekkür ederim, ölçüp yazayım. fiziksel bir şey zor çünkü açıkta ek vs yok ama bir yandan da yağmurlar geldi, hava soğudu, bu sorun ortaya çıktı.

Benim anlayamadığım bu hattın neresi 12 volt neresi 220 volt.

Siz bu hatta 12 volt dediniz ama arada 30 amper 12 volt trafo var. Trafonun saginda led var solunda led var.

Ana besleme nerede ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri