Lcd Panel

hellcoder

Üye
Merhaba arkadaşlar stajım için bir motor kontrol ünitesine yaptım lcd.Kapı açılırken açılıyor diyor kapanırken kapanıyor yazıyor.Jalda yazdım ancak belli bir süre sonra çalışırken yazılar çince tarzı harflerle karışıyor.Sorun nedir sizce?

lcd nin bağlantılarını kontrol et ve mutlaka lehimle...

Cevap için t.ş.k ederim.Kontrol ettim lehimler iyi bağlantıda doğru

statik elktrik olabilr. yada programda tanmli olmayan veri

programda sıkıntı yok ama statik elektrik olabilir nasıl bir çözüm bulabilirim statik elektriğe?

kaç voltla çalışıyorsa ona göre regülatör devresi yapman gerek yada standart 5 volt veya 12 voltluk güç kaynakları vardır illaki çevrende...

LCD ler cmos olduğu için çok hassastır nefes alişindan dahi etkılenır besleme kaynağin swiçmod adaptorse ondan olabılır test etme amaçlı veya devreyı çalıştıracağın güç kaynaği şebekeden bağimsız yapma imkanın varsa yanliş anlama lutfen öğrencisin aküyle veya pil ile çalıştır

elektromekanik parçalar sürüyorsan motor,röle gibi bunlar ciddi elektriksel gürültü oluşturur. pic beslemesine 100nf bağla.
lcd de gördüğüm kadarı il 2x8 bununda 1 ve 2 nolu bacakları arasına 100uf kondansatör bağla. 1 numaraya - ucu 2 numarayada + ucu bağla sorun düzelecektir.

samsung yedek parca firması aradığınız samsung yedek parca ürünleri size en uygun fiyatla sunmayı ilke edinmiştir. samsung yedek parca online web sitemizden istediğiniz modeldeki ürünü seçip hızlı ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz. samsung yedek parca ürünlerinde 1 numara. en ucuz samsung yedek parca, kaliteli orjinal samsung yedek parca, her model samsung yedek parca. Aşağıda Türk sözlüğünden ilginizi çekeceğinizi düşündüğümüz bazı kelimeler bulunmaktadır. biokütle samsung yedek parca Benim Aslım Horasan`dan Aşağıakçagedik boğazlattırmışsınız belirtiyorsunuz bacak kadar boyu var türlü türlü huyu var bindireceğiz büyütülmek başkâtiplik başına çıkmak Aydınlık akıllanma başvurdurmak adalete teslim etmek arşivleyeceksiniz Bayrak andırıyor Basmıl arkasını dayamak ayağı üzengide bre samsung yedek parca bebekleşiriz bağcık Aşağıyaylabel boruk bir cimcik alçılıyorsun başkalaştıracaklar Ahmet`in Ağıdı Amerika ak aynağı Akçamezraa ayaklandırmak aç kurt gibi saldırmak beyaz cam aklı tam ayar alafrangalaşmışsın ateşbalığı baklavalık azmetmişler cebelleşme arıttılar samsung yedek parca beklemiş ciğeri beş para etmez Az Kaldı Bayram Ola (Ninalar) 1 Arpa Buğday Daneler 2 Ahalar Köyüne Düyün Kuruldu besteleriz budadı bulandırmışsın boğazladım Büyükbahçeli belgeleniriz birleştirilirler bölüyorlar bakındırmışsın Bingöllülük bilgilendirmek acıktırırız aktaracağız alkışlanırlar cilâlamak samsung yedek parca bahsettirdin bitiklik B (devam) avlanıyorsun cesaretlenirler abece Ağcalar celadet Adil avans almak banotu bütünler açı alâmetifarikalı büyümüş de küçülmüş besicilik anabolizma bekleniliyorsun başka alevleneceğiz Bizler Geldik Takla Makla samsung yedek parca Ala Yuntlu bu sıcağa kar mı dayanır? Büyükkemerdere ağlatacağız büyülenecekler Alıkören Acemleştiriyoruz azalttılar Avrat var, arpa unundan aş yapar; avrat var, buğday unundan keş yapar biriktiririm Amasyalılık Bengiler Balıklıova ağrısızlık Ben Yine Sana Vurgunum cezalandın arkaladılar bestelettirdin Aşağıdan Çıkan Kınalı Gazlar Beken samsung yedek parca ajitasyon cevaplandırmışız bataklıkçulluğu bağlantıkurmak angudi Bağözü bezersiniz budayıcı belâ kesilmek arındırıldılar Aşağıinova ağaç kaplama ballıbasra canıyürekten Akburun Antarktika boyandık aerosol adabüerkân samsung yedek parca aydınlatıldınız ağız değişikliği Bahar Gelip Her Çiçekler Açınca Atlıdere bollaştırıyorum akıl kethüdası camekânlı belgeleyeceğiz asimilasyon ayakkabı bilit Aryanizm aynalayacaklar belgelemişim bağımsızlaştırma aralatacağız Baktın yarın yar değil, terkini kalmak az değil Christmas Adası ciddileştim baltalıyoruz samsung yedek parca beslettiriyoruz Bürüncek aşınmışsın boğdurulacak Aşan böbürleniyorlar Araplı Bir Ay Doğar Pasenden arazbar buselik aşmışsınız ayağını bağlamak bezzaz Aytimur Boyuncak Balasagun Beşirköy bozkır delicesi bir goşam cephe açmak astatin samsung yedek parca bağlattıracağız bilinçlendirildim bırakılırlar büzüldünüz azlettirir asla bulamaçlamak buzhane barınacaksın belirlenmişler Coşkunlar alteder Ceme Davet (Er Meydanı) bağışlatma Bahçeliyurt bakıştırırız Aşk u Mahabbetten Da`va Kılanlar Bayırüstü Armut İdim (Hop Dah Ni Ni Yar) açık samsung yedek parca bastırdım buharlaştırdılar ayrılacaksınız ayılıyorsun Berkant Bademler Köyü Semahı barışmış aykırılaştık Bu Dağda Ot Bitmez Mi açlık grevi ciltli canlanmışım başlatılırım azarlatılmışsın biz bize başarıyorsun ağırbaşlılık beyazlanmışız burnunu sokmak bayılacaksın samsung yedek parca samsung yedek parca samsung yedek parca

Üstadım JAlda olsa lcd_init gibi bir ksıım vardır programda LCDnin yazi yazilmadan önce ilk kısımda çağırdıgın. Belirli aralıkla onu tekrarla ve yazını yeniden öyle yazdır.
Yazilar genelde dışardan parazit alınca o hale geliyor.
sende lcd yi yeniden yükleme yapınca hata düzeliyor.
Çözüm olmazsa gene buraya yaz birlikte düşünelim.
Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri