Lcd Monitör Yardım lazım

ozcanaykul

Üye
Merhaba arkadaşlar

Jetview marka lcd monitör 3 Saniye sonra kjapanıyor power tusuna basıldıgında goruntu ekrana gelıyor fakat 3 sanıye sonra tekrar gıdıyor

Arızalı malzeme konusunda fıkrınız var mı yada arıza tesbıtını nasıl yapmalıyım görünürde patlak kondanstör yok yanık malzemede yok

yaw arkadaslar konuyu 35 kısı goruntulemıs ama yorum yapan yok yaw bi yardım edın nolur :)

Monitor un kac yasinda? Diyelim 5 yasinda ve cok sik ve uzun sureli kullandin. Sence beslemedeki kapasitorlerde iyi. Ozaman geriye arka isiklandirma floresant lambalardan buried yada ikisi olmustur. Yani inverter katindaki inverter kontrol entegresi floresanlar oldugu icin uyku moduna geciyor.

bu benim başımada geldi beslemede soguk lehim vardı ufak bi yerde bi incele olmazsa

invertör ve besleme kond üstü şişlik olanlar varsa değiştir .Florosan lambalarda birisi bozuksa aynı arıza olur ince florasan tüpler LCD nin alt ve üst kısnda bulunur kabloları silikon ve ikil idir tek tek deneyebilirsin lamba deiştirmeye gerek yok dersen hazır LED devreler var 30 tl led monitör sahibi olursu takması biraz özen göster şemsı üzerinde var kolay gelsin.

eger bulursan bize de bilgi ver çünkü arızanın nereden nasıl çıkacagı belli olmuyo tahmin etmediğin yerden çıkıyor

Merhaba.

cihazınızın inverter devresinde sorun var. arka aydınlatma kapandıktan sonra ekrana dikkatlice bakarsanız görüntünün kesilmediğini fark edebilirsiniz.

çözüm ; inverter devresindeki kondanstatörler, inverter trafoları ve floresanlar kontrol edilmeli.

Monitör Onarım Teknikleri linki işinize yarayabilir.

corazonado
user-offline.png
arkadasın dediği gibi monıtorun aydınlatmalarını ınceledığımde florasanlardan 2 tanesının yanmadıgı gordum problem tam da onun dedıgı gıbı sanırım ama elımde florasan olmadıgından değiştiremedim. corazonado
user-offline.png
teşekkür ederim

arkadaslar lcd monıtordekı florasanları değiştirdim fakat yenı taktıgım florasanlardan da ıkısı yanmıyor dolayısı ıle florasanlarım saglammış şimdilik florasanların saglam oldugunu gordugumden çözümü kartı komple değiştirmekte buldum. eski florasanları yenı karta taktıgımda florasanların çalıştıgını gördüm. Çözümü bu şekilde yaptım fakat karttakı arızalı malzemeyı halen bulamadım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,448
Kullanıcılar
450,388
Son üye
ozkanhatira

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri