Lazerli güvenlik sistemi garip bir sorunu var

Baskı devrede sol üst köşedeki lehim bağlantılarındaki bir bakır yolun yanında,küçük parçalar halinde dağılmış olan lehim parçalarıyla bir kısa devre var gibi algıladım.Mümkünse bir büyüteçle bu kısmı yeniden gözden geçirin veya tam emin olmak için tüm lehim bağlantılarını kalıntı yapmadan ve en az lehimle yapmaya çalışın.Bu şekilde gözle farkedilemeyen bir kısa devre varsa ortadan kalkabilir.Lehimlemede yeteri kadar fluxla(Pasta), lehim teli veya bölgesi tam parlaklık kazanıncaya kadar besleyin.Lehim bağlantı noktalarının top şeklinden ziyade,tam düzgün bir koni şeklini almasına itina gösterin.Kolay gelsin.

Baskı devrede sol üst köşedeki lehim bağlantılarındaki bir bakır yolun yanında,küçük parçalar halinde dağılmış olan lehim parçalarıyla bir kısa devre var gibi algıladım.Mümkünse bir büyüteçle bu kısmı yeniden gözden geçirin veya tam emin olmak için tüm lehim bağlantılarını kalıntı yapmadan ve en az lehimle yapmaya çalışın.Bu şekilde gözle farkedilemeyen bir kısa devre varsa ortadan kalkabilir.Lehimlemede yeteri kadar fluxla(Pasta), lehim teli veya bölgesi tam parlaklık kazanıncaya kadar besleyin.Lehim bağlantı noktalarının top şeklinden ziyade,tam düzgün bir koni şeklini almasına itina gösterin.Kolay gelsin.

yorum için teşekkürler yarın ilk işim kalıntıları temizlemek olacak.İlk projem ilk lehim denemem o yüzden böyle kötü.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım saolun

Merhaba
Devreyi görmeyince böyle saçma sapan cevap yazıyorum.Haklısınız,100k direnç ile LDR'nin yerini değiştirin.
iyi akşamlar hocam bugün dediğiniz yapma şansım oldu fakat işe yaramadı bu sefer butonda görevini yapmıyor.Elemanlarda mı sıkıntı var acaba?

Merhaba
Arkadaşım bazıra 5 volt verdiğiniz zaman ses veriyor mu?Ses veriyorsa size verdiğim "sema_1.dsn" tekrardan basın(lehimleyin)bence en kestirme yol bu.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri