Lazer Kazıyıcı ve Kesici Router (co2 tüplü)

@asenyurt nasıl gitti deneme.

Iyiden lazerci oldun hayırlı olsun.

@asenyurt @Suat_Korkmaz doğru düzgün bir kayışcı var mı? Parası diğerinin 4 katı veripte aynı malı almak hoş olmuyor.

ben kayışı ve kayış dişlilerini çinden aliexpressden aldım. malum ülkede 2-3 katına denk geliyor nedense anlayamıyorum.
bir de kayış dişlisinin delik çapı nedense standart oluyor ülkede :D adama diyorum bunun 8mm deliklisi var fabrikada yapılırken bu seçeneği de var diyorum yok abi sen bilmiyosun bunlar standart diyor tornacıda açtıracaksın diyor. bir de tornacıya para vericez (eğer tornan yoksa tabii ) bir de sanayici tornacıları var kii yıllardır sitem ediyorum inşallah birileri duyar. parçayı aynaya ekseninde bağlayamayıp ......
neyse öyle işte.

:) O dişlilerden birini bahsettiğin sebeple tornacıya şey yaptırayım demiştim. SIKI GEÇME diye bir yaptım dedi. 2 mm balans vardı. Evet 0.2 değil 2 mm... Sıkı GEÇME imiş bunun adı. Çekiçle çakmış.

ben kayışı ve kayış dişlilerini çinden aliexpressden aldım. malum ülkede 2-3 katına denk geliyor nedense anlayamıyorum.
bir de kayış dişlisinin delik çapı nedense standart oluyor ülkede :D adama diyorum bunun 8mm deliklisi var fabrikada yapılırken bu seçeneği de var diyorum yok abi sen bilmiyosun bunlar standart diyor tornacıda açtıracaksın diyor. bir de tornacıya para vericez (eğer tornan yoksa tabii ) bir de sanayici tornacıları var kii yıllardır sitem ediyorum inşallah birileri duyar. parçayı aynaya ekseninde bağlayamayıp ......
neyse öyle işte.
Sanayi tornacisi benim ben duydum ama anlayamadim nasil bagliyolarmis aynaya parcayi kompratorle salgisini almiyolarmiymis

Salgı almayı vol 1'de anlatmıştım. Çubuğu tornaya takıp şöyle 75 yaşındaki gözüyle ışığı bir yansıtacak gibi eğildim mi salgı ölçme tamamdır.:)

mekanik bitti

y ekseni için sağdan sola aktaran çubuk esneme yapıyordu. setscrew ile sıkıştırılan uçlardaki rulmanlar da biraz dandik zaten. neyse normal rulman ile çubuğun esneyemeyeceği mesafede sıkıştırdım.

tüp le denemeler yapamıyorum şimdilik. su soğutucu için silikon hortumlar eksik.
bu çakma katlanır masa da zaten çok dengesiz. rastering yaparken altındaki masa gidiyor resmen.

buna bir de kabin lazım işte nasıl yapacam bilemiyorum

ama mekanik bitti sayılır. aynalar takılacak sadece
elektronikleri bir de güzelce kablolayıp monte etmek lazım.

20171026_003249.jpg

20171026_003305.jpg

20171026_003324.jpg

20171026_003519.jpg

Gayet temiz gidiyor, emeklerin boşa çıkmasın.

Kabin ve havalandırma şart bu cihazlarda. Hazır satılan birşeyler var gibi ama,
003347.jpg

mekanik bitti

y ekseni için sağdan sola aktaran çubuk esneme yapıyordu. setscrew ile sıkıştırılan uçlardaki rulmanlar da biraz dandik zaten. neyse normal rulman ile çubuğun esneyemeyeceği mesafede sıkıştırdım.

tüp le denemeler yapamıyorum şimdilik. su soğutucu için silikon hortumlar eksik.
bu çakma katlanır masa da zaten çok dengesiz. rastering yaparken altındaki masa gidiyor resmen.

buna bir de kabin lazım işte nasıl yapacam bilemiyorum

ama mekanik bitti sayılır. aynalar takılacak sadece
elektronikleri bir de güzelce kablolayıp monte etmek lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 41100
Ekli dosyayı görüntüle 41101
Ekli dosyayı görüntüle 41102
Ekli dosyayı görüntüle 41103
Üstat harika olmuş, dediğiniz gibi havalandırma şart hazır görduklerim yerden alttan salyangoz motor ile dumanı çekiyorlar, çok kötü koku çıkıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri