L297-L298 step motor sürücü hakkında yardım

rtemel38

Üye
Mrb arkadaşlar.Şekilde ve ekte sunmuş olduğum L297-L298 entegreli step motor sürücü devresidir.Fakat simülasyonda bir türlü başarılı bir sonuç alamadım.Motor benim belirlediğim adım açısına(step angle) a kadar dönüyor daha sonra dönmüyor.Bunun nedenini bir türlü bulamadım.Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    100.5 KB · Görüntüleme: 330
  • Yeni Klasör.rar
    19.2 KB · Görüntüleme: 272
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ben sadece l298 ile çalıştırıyorum. L297 kullanmıyorum. Eğer L298'i nasıl kullandığımı soruyorsan anlatıyım.

Ben Şu anda hala yapmakta olduğum bi devreden bahsedeyim devre hem elle hemde bilgisayar ile kontrol edilebilen devredir pcb ve layout bana ait. ve Bu devreyle aynı elemanlar var. devre denenmedi ama devre daha önce yapılan bi devre istenirse resimlerini koyabilirim... Özel mesaj veya Msn ile ulaşılabilir : [email protected]

motorun bacaklarından (bobinin uçlarından) sol tarafa bakanları entegrenin ortadaki 2. ve 3. pinlerine motorun sağa bakan uçlarınıda entegreini 1. ve 4. pinlerine bağla

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri