kumanda sorusu

Illede sana bi sinir koyup uyaniklik yapiyorlarsa sende yap

Ekli dosyalar

• 3buton.rar
    9.3 KB · Görüntüleme: 22
Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
hoobyelektrik ' Alıntı:
arkadaşlar bu devreyi kurmada diot kullanılabilir denilmemişki
Zaten işin püf noktası burada. Böyle bir soru sorulduğunda "evet ben bu devreyi yaparım. Korna bağlantılarına 3 adet diyot bağlarsam olay çözülür " denildiğinde soru soran kişi tatmin olmuştur.

arkadaşlar diyot kullanarak bende devreyi yaptım zaten.. hatta kontaktör röle vs kullanarakta çok kolay yapılabiliyor devre. ancak sadece eldeki malzeme bu.. bu şekilde de yapılabiliyormuş. ben hala bişey bulamadım maalesef. yıldız ve üçgen bağlantılıları bile denedim.

Lambaların Nötr hatlarına kornayı seri bağlarsınız. Bu şekilde de çalışır. Kornanın Nötr hattını direkt Nötr e verirsiniz.

Ekli dosyalar

• korna.JPG
    korna.JPG
    55 KB · Görüntüleme: 18
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam dediğiniz gibi korna çalışıyor ama ışık şiddeti önemli ölçüde düşüyor,düşük voltajlı lambada ışık yok denecek kadar azalıyor.önemli olan korna çalıştığı zaman lambanın ışığının azalmaması

Işık bir miktar azalır doğru ama arkadaş ışık illa parlak yanacak dememiş.

Fluke ' Alıntı:
Lambaların Nötr hatlarına kornayı seri bağlarsınız. Bu şekilde de çalışır. Kornanın Nötr hattını direkt Nötr e verirsiniz.
ewet böyle olur ama bunların yapılması lazım korna ve lamba voltları belirtilmemşi o yüzden kornayı ve lambayı 6 v seçersek bu şekilde çok güzel çalışır bence

mustafa_90' a katılıyorum. Lamba ve korna voltajı belirtilmediğine göre 6 v. seçilirse gayet güzel çalışır.
Bir kez daha tebrikleri hak ettiniz sayın fluke.

Arkadaslar konu cok luzumsuz sadece eglecelik bi konu olmasina ragmen benim yanitimda sorunmu var

Teşekkürler güzel düşünmüşssünüz.ben bunu açmaya çalışıyodum ama sonunda açtım ;D

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri