kuka kak problemi

yok hayır içerisinde dier devre elemanlarını beslıyor kartla vs o faz notur arasındakı deger farkından attıra bılırmı
Evet attirir, zaten faz notr arasini olcmektir calisma prensibi k.akm rolesinin
Sebeke tarafindaki dalgalanmadandolayi bile atar.
Ama basta tahminlerimdeki gibi muhtemelen devrelerin birinde kacak var

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ettım faz fazda notur noturde toprak toprakda sayet soyle bırsey var 3 faz bir guckaynagı var 380 volt 27 volt dc guc kaynagı var noture akan bır akım yok ondan olma olasılıgı var
Güç kaynağında sorun yoksa atmaz ama kaçak akım röle tipin ne?

Evet attirir, zaten faz notr arasini olcmektir calisma prensibi k.akm rolesinin
Sebeke tarafindaki dalgalanmadandolayi bile atar.
Ama basta tahminlerimdeki gibi muhtemelen devrelerin birinde kacak var
yanlış biliyorsun öyle değil

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben 80 A kaynak makinesini nötr bağlamadan kaçak akımla çalıştırdım.30 KW kauçuk enjeksiyon da dahil.Birde sana bir soru eğer senin dediğin gibiyse bir motor kaçak akım la nasıl çalışacak?Motorlarda nötr var mı

Ben 80 A kaynak makinesini nötr bağlamadan kaçak akımla çalıştırdım.30 KW kauçuk enjeksiyon da dahil.Birde sana bir soru eğer senin dediğin gibiyse bir motor kaçak akım la nasıl çalışacak?Motorlarda nötr var mı
Tek fazli motorlarda notr hatti var.
Trifaze motorlarda fazlar arasi120 dereceoldgu icin notr yuksuzdur ama mtora kacak akimrolesi deil FAZ KORUMA. Yani motor koruma rolesi kullanilir

Kacak akimla kaynak makinesi kullandim nedemk koniyu acarmisiniz ricaetsem

arkdaslar daha robotun salterını acmadan kut gıdıyor
Kardes avometre ile prizindeki faz faz faz notr ve faz toprak degerlerini olcup yazabilirmisin musait oldugunda

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kacak akimla kaynak makinesi kullandim nedemk koniyu acarmisiniz ricaetsem
Toz altı kaynak makinesi vardır biz bu kaynak makinesini LPG tank larının kaynaklarında kullanıyoruz ve bu makinenin 120 cm boyunda bir trafosu var ki vinç le veya forkliftle kalkabiliyor insan gücüyle kalkmaz yerinden bu makineyi ben 125A 30mA kaçak akımla çalıştırıyorum.
Tek fazli motorlarda notr hatti var.
Trifaze motorlarda fazlar arasi120 dereceoldgu icin notr yuksuzdur ama mtora kacak akimrolesi deil FAZ KORUMA. Yani motor koruma rolesi kullanilir
Bu devrenin başında 30mA kaçak akım olması lazım ki hayat koruma kaçak akım değeridir elektrik çarpılması olmasın şimdi sanayii bakanlığı olması lazım her makine de 30mA kaçak akımı şart koşuyor.Yetki belgesi olan elektrik mühendislik firmaları gelip ölçüm yapıyor elektrik makinelerinde ve eğer devrede 30mA kaçak akım rölesi yoksa firmaya ceza yazılıyor Allah göstermesin ki bir kaza olsa böyle bir fabrikada hem elektrikçi ceza alır hemde yetkili mühendis ve müdürler ceza alırlar.

Toz altı kaynak makinesi vardır biz bu kaynak makinesini LPG tank larının kaynaklarında kullanıyoruz ve bu makinenin 120 cm boyunda bir trafosu var ki vinç le veya forkliftle kalkabiliyor insan gücüyle kalkmaz yerinden bu makineyi ben 125A 30mA kaçak akımla çalıştırıyorum.

Bu devrenin başında 30mA kaçak akım olması lazım ki hayat koruma kaçak akım değeridir elektrik çarpılması olmasın şimdi sanayii bakanlığı olması lazım her makine de 30mA kaçak akımı şart koşuyor.Yetki belgesi olan elektrik mühendislik firmaları gelip ölçüm yapıyor elektrik makinelerinde ve eğer devrede 30mA kaçak akım rölesi yoksa firmaya ceza yazılıyor Allah göstermesin ki bir kaza olsa böyle bir fabrikada hem elektrikçi ceza alır hemde yetkili mühendis ve müdürler ceza alırlar.
Mcc panosunakoymak zorndasnz kacak akimi yani motor kontrol panosuna ama motora koyamassiniz motora faz kruma koyarsiniz oda ayni islevi gormktedir ama motora kar baglanmaz motorun kack akm rolesi faz koruma rolesidr
Bn kaynak makinesi kacakakimla rolesi bagliysa calismaz demedim notrbaglamadan calistrdim diosunuz nasilcalistrisunuz kaynk makinesini elekrige aykiri bi kere

Slm biraz geç dahil oldum galiba sn. @c.berkan beye katılıyorum.
Böule bir sorunu ile ilgili bir kaç tecrübem oldu. Yazayım dedim.
1.güçkaynağının toprak bağlantisini kes dene.
2. Blendajli kablolarin teker teker toprak ile bağlantısıni kes dene. (Yani bir kablonun blendajini topraktan çıkarip şalteri kaldırarak.)
3.kombinasyonda sıkıntı olmasın ?
Bu arada robot ne iş yapıyor oda önemli.
Inşallah bir an evvel çözerim bu tip arızalar insanı meslekten soğutuyor. Kolay gelsin.

Mcc panosunakoymak zorndasnz kacak akimi yani motor kontrol panosuna ama motora koyamassiniz motora faz kruma koyarsiniz oda ayni islevi gormktedir ama motora kar baglanmaz motorun kack akm rolesi faz koruma rolesidr
Bn kaynak makinesi kacakakimla rolesi bagliysa calismaz demedim notrbaglamadan calistrdim diosunuz nasilcalistrisunuz kaynk makinesini elekrige aykiri bi kere
Trifaze sistemlerde 3 faz ve toprak hattı ile Çalışan makinelere kacak akim bağlanırken nötr çıkışı boşta bırakılır.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri