Korona virüsü

ssektorss

Üye
En uygun yer olarak bu bolumu sectim arkadaslar,sizce nedir memleketin hali haberlerde soylendigi kadarmi benim memlekette herhangi bi vaka duymadim şükür sizlerdede bi sıkıntı yoktur umarım

bitirmem gereken panolar var, bazı uzak doğu plc cpu modüllerini piyasada bulamıyorum, şimdilik bulduğum alternatiflere yöneldim... karamsar yanım, yakın zamanda tüm sistemlerin çökeceği, dünyayı kötü günlerin beklediğine ikna ediyor

Benim çevrem de de yok çok şükür yok.Memlektimizde şuan yagın değil inşaallah da yayılmaz bu virüsün anladığım kadarıyla en büyük düşmanı temizlik dezenfektan virüs vucuda girince 14 gün kuluçka dönemi var bu dönemde bile temizliğe ve hijyene dikkat edilirse hasta edemiyormuş uzmanların açıklamalarından anladığım bu belki bizi sakinleştirmek için söylüyorlar.
Biz ve avrupa çin den gelen ucuz hammadde ve ürünlere alışmıştık ama işin doğrıusu bu ürünlerin kendi ülkemizde üretilmesi kendi işçimizin kazanması ve teknoloji de dışı bağımlılığın azaltılması lazımdı bu virüs krizi inşaallah ülkemiz için yerli teknolojimizi üretmek için bir fırsat olur

Benim çevrem de de yok çok şükür yok.Memlektimizde şuan yagın değil inşaallah da yayılmaz bu virüsün anladığım kadarıyla en büyük düşmanı temizlik dezenfektan virüs vucuda girince 14 gün kuluçka dönemi var bu dönemde bile temizliğe ve hijyene dikkat edilirse hasta edemiyormuş uzmanların açıklamalarından anladığım bu belki bizi sakinleştirmek için söylüyorlar.
Biz ve avrupa çin den gelen ucuz hammadde ve ürünlere alışmıştık ama işin doğrıusu bu ürünlerin kendi ülkemizde üretilmesi kendi işçimizin kazanması ve teknoloji de dışı bağımlılığın azaltılması lazımdı bu virüs krizi inşaallah ülkemiz için yerli teknolojimizi üretmek için bir fırsat olur
Galiba dediğiniz gibi, vesile ile millet kendi potansiyelini görmeye başladı. Neler yapabileceklerini ortaya koyuyor.

Bazı ev hanımları evde deterjan vb. üretmeye başlamış.
Samsunda bir okul kimya bölümünde temizlik maddesi üretip satarak geçen sene 3,5 milyon tl ciro yapmış. Bu sene 5 milyon hedefleri var ve siparişler tavan yapmış.
Cezaevlerinde kolonya üretiminden bahsediyor haberler.
Tıpta birçok çalışmada yol kaydedilmiş.

Zira bizim hayır bildiğimizde şer, şer bildiğimizde hayır olabilir.

Zor şartlar insanın yapabileceklerini ortaya çıkarmasına vesile oluyor.

Birbirimize ve ülkemize duayı eksik etmeyelim...

Herkese sağlıklı mutlu günler diliyorum.

Peki bu virüs ağzımızı kapatınca girmiyor.
Ellerimizi yıkayınca girmiyor.
Peki arkadaşlar yediklerimizden bulaşmıyor mu bu virüs :)
Elektronik malzemelerin neredeyse 100 de yüzü çin.
Yediğin kuru yemiş bile çinden geliyor.
Çekirdek bile çinden geliyor. Çekirdeği yediğinde bulaşmıyor. Elektronik cihazlardan bulaşmıyor. Ama ne hikmetse ağzını kapatınca ve ellerini yıkayınca bulaşmıyor öyle mi ?
Bana komik gelmeye başladı :)
bitirmem gereken panolar var, bazı uzak doğu plc cpu modüllerini piyasada bulamıyorum, şimdilik bulduğum alternatiflere yöneldim... karamsar yanım, yakın zamanda tüm sistemlerin çökeceği, dünyayı kötü günlerin beklediğine ikna ediyor
Şu üretim fazlalıkları bitsin herşey düzene girer.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri