Kondansatör yapımı

Yeni açtığım tesla bobini konusunda da dediğim gibi bir tesla bobini yapıyorum ve bazı sorularım var;
1.Kondansatör yapımı
2.Daha öncede sorduğum gibi 1kg 0,5 kablo kaç metre gelir.
3.Sekonder e 5000 sarım atıcam sizce bu yetermi ?(sarıcağım boru 6 inc kalınlığında)

LÜTFEN YAZIN ÇÜNKÜ ACİL

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu video dakinden yapmak istiyorum ancak kullandığı yalıtkan maddeinin adını nedir yani ne adı altında satılır internette ne diye geçer.

Son düzenleme:
asetat o şefad plastikimsi şey kalınlığı çeşitli 0,5-0,8...1,0 gibi olabilir tente işinde pencerelere bundan konuyor bazı kafe,restorantlarda onunla dış mekanı kapatma ve masalara koyuyor masa örtüsünün üstüne koyuyorlar...

kondansatör kağıt,asetat ve aluminyum folyo ile ama orijinallerde kalay iki levha arasında yağlı kağıt olur...

Burayı anlamadım!:rolleyes:
Ozur dilerim yanlis yazmisim yalitkanin adini merak ettim
asetat o şefad plastikimsi şey kalınlığı çeşitli 0,5-0,8...1,0 gibi olabilir tente işinde pencerelere bundan konuyor bazı kafe,restorantlarda onunla dış mekanı kapatma ve masalara koyuyor masa örtüsünün üstüne koyuyorlar...
Coook tessekurler bir aydir plastik vb.. yazmaktan canim cikmisti
Belli ki bu konuda bilginiz var,asetat baya pahaliymiş onun yerine kullanabilecegim ucuz bir kondansator yalitkani adi verebilirmisiniz. Bide kagitla guzel olurmu yani asetat gibi sonuc alinabilirmi

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri