kompresör basma hattı

Arkadaşlar iyi günler,
Kompresör basma hattı sıcaklığı max kaç derecedir?
basma hattı borusu üzerindeki sıcaklık örnek verirsekk diyeelim 80 derece,80 derece ısı kaç metre borulama sonra ısısı düşmeye başlar?
Kompresör soğuk oda veya klima kompresörü olabilir.
teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hemen dusecektir.

Kondenzasyon sicakligi genelde 50 °C civarındadır.
Abi kondensere girmeden evvel araya bir eşanjör konulsa suyu ısıtmaz mı?

Kompresör kafasından bahsediyorum kondenser çıkısından değil.

Basma borsuna lehinli eşanjör takıp oradaki ısıyı değerlendirme şansım varmı?80-90 derece ısı oluyor

Son düzenleme:
Suyu isitir cokta guzel olur ama gelmek istedigim nokta kondenzasyon sicakliginin uzerine cikmasi zor.

Suyu isitir cokta guzel olur ama gelmek istedigim nokta kondenzasyon sicakliginin uzerine cikmasi zor.
Anladım.Basma borusuna eşanjör koyucam.Gaz basıncı ile beraber 80 90 dereceye kadar çıkmıyormu? artı olarak hem kompresör çıkışı hemde kondenser çıkışına koyarsam çift yönlü bir ısı geri kazanım sağlayamammı?
Suyu tersten yolarsam önce kondenser çıkış sıcaklığındaki ısıyı alır sonrada kompresörden gelen sıcak gazın ısını üzerine alır diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Hayir.

Kompresor cikisi ani bir pik voltaj yukselmesi gibi dusun dostum yani orada gordugunuz yuksek sicaklik kompresorden kaynaklanan bir sicakliktir. O boru sicakligi suzu yanıltmasın.

Esanjor konusunda sadece kompresor ile kondenser arasina koyarsaniz is yapar. Kondenser cikisinda is yapmaz nedeni zaten kondenser gazin isisini havaya atmistir.

En verimli isi degisimini basma hattindan araya girerek alabilirsiniz.

Hayir.

Kompresor cikisi ani bir pik voltaj yukselmesi gibi dusun dostum yani orada gordugunuz yuksek sicaklik kompresorden kaynaklanan bir sicakliktir. O boru sicakligi suzu yanıltmasın.

Esanjor konusunda sadece kompresor ile kondenser arasina koyarsaniz is yapar. Kondenser cikisinda is yapmaz nedeni zaten kondenser gazin isisini havaya atmistir.

En verimli isi degisimini basma hattindan araya girerek alabilirsiniz.
Aynen acaba çift olarak alırmıyım dedim.Deneme yanılma yolu ile ilerlemem gerekicek ozaman.Peki abi kondenser koymasam,çift eşanjör koysam,soğutma verimi düşermi?Çünkü su akan su olmayacak yeri geldiğinde depo gibi devir daim edicek suyu.Yani depoda suyu ısıtıcak.Araya bir termostat koyulsa su derecesi misal 50 derece olduğunda selonoin valf ile eşanjöre gazın girişi engellense ve bir başka köprü ile gaz eşanjöre girmeyip yoluna devam etse nasıl olur ?
istenilen soğutma 8-9 derece

Tam anlamadim ,

Su yapmak istediğinizi tam olarak anlatirsaniz ona gore oneride bulunabilirim.

Siz neyi isitiyor neyi soğutuyorsunuz cihaz ne? Tank nasil bir tank? Amacinizi yazin ona gore fikir veririm.

Tam anlamadim ,

Su yapmak istediğinizi tam olarak anlatirsaniz ona gore oneride bulunabilirim.

Siz neyi isitiyor neyi soğutuyorsunuz cihaz ne? Tank nasil bir tank? Amacinizi yazin ona gore fikir veririm.
Şimdi abi bu bir market tipi tezgah soğutucu peynir yağ fala koyuyor içine 8-9 derece çalışıyor.Bu cihaza bu uygulamayı yapmayı planladım.Tank 50 litre olucak.eşanjör suyu ısıtıcak.eşanjörle tank arasında devamlı tankta sıcak su olması için bir sikülasyon pompası koymayı düşüyorum.Kulanılan su şandıra vasıtası ile gene yerine doldurulucak.

uygundur dostum.

Cihaz kapasitesine göre uygun boyutta bir ısı değiştiricisini kompresör ile kondenser arasına koyacaksın. Başka bir noktaya koyman yanlış olur.

Isı yükünü alıp gelen gaz kompresöre emişten girer. Basıncı ve sıcaklığı arttırılmış gaz basma hattından çıkar. Burada en yüksek enerjiye sahip noktsıdır. Kondensere girdikten sonra zaten ısıyı atmosfere atmaktadır. Bu nedenle kondenser çıkışına bağlaman bir anlam ifade etmez. Isı yükünü bırakmış gazdan enerji alamazsın.

Bu nedenle basma hattı en uygun nokta.

Ancak ,

Kompresörünüz pistonlumu scroll mu? Ayrıca cihazın tam kapasitesini biliyormusunuz? Ne kadarlık eşanjör kullanılacak biliyormusunuz?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri