Kompanzasyon......

seri kompanzasyon deyince devreye seri girdigini anliyorum.dogru mu? peki seri kompanzasyon tam olarak nerede kullaniliyor? pek aciklayici olmamis üstteki ifadeler.daha aciklayici bir aciklamaya simdiden tşk ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
akyar.gunturkun görüşüne katılıyorum.
mkan2307 üzgünüm ama savınız çok saçma dolayısı ile tavrınızın üyelere saygısızlık olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar selamlar,

İvedik Ostim Sanayi Bölgesinde bir atölye sahibinin elektrik işlerini aldım. Yeni bir atölye daha kurmak istiyor. yalnız bana kullanacağı aletlerin tipini ve gücünü ısrarla söylemiyor. Savunma sanayii malzemeleri üretiyormuş. Adama defalarca eğer bunları bilmezsem kompanzasyonu yapamayacağımı söyledim ama yanıt yok hala. Sen yapmazsan başkasına yaptırırım diyor. Bana bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

Karakterinize ve mesleki saygınıza bağlı
bir durum.

Arkadaşlar selamlar,

İvedik Ostim Sanayi Bölgesinde bir atölye sahibinin elektrik işlerini aldım. Yeni bir atölye daha kurmak istiyor. yalnız bana kullanacağı aletlerin tipini ve gücünü ısrarla söylemiyor. Savunma sanayii malzemeleri üretiyormuş. Adama defalarca eğer bunları bilmezsem kompanzasyonu yapamayacağımı söyledim ama yanıt yok hala. Sen yapmazsan başkasına yaptırırım diyor. Bana bir tavsiyede bulunabilir misiniz?
Kompanzasyonu bırakın kaçlık kablo çekeceksiniz?Bu güçleri bilmezseniz nasıl bir tesisat yapacaksınız?

80kw a göre kompanzasyon yaparsınız ayrıca kullanacağınız röle şönt reaktör ü destekleyen özellikte olsun Kocaeli de tanıdığım bir kompanzasyon cu her verdiği teklife şönt reaktör de ekliyordu. Yaptığı projeleri öyle yapıyordu.Sanırım bununda bir hesabı vardır. Hiç şönt reaktör takmasanınız bile ilerde lazım olursa reaktif güç kontrol röleniz desteklerse çok kolay bir şekilde eklersiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri