Megep adresinde,trafolarla ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
emre adlı arkadaşımız gayet güzel bilgiler vermişsiniz elinize sağlık

Kompanzasyon Panoları işletmelerin şebekeden çektikleri indüktif reaktif güçlerin karşılanmasında kullanılarak işletmenin maliyetlerini düşürmektedir.İşletmelerde harmonik yüklerin fazla olması durumunda kompanzasyon panolarında harmonik filtre reaktörleri kullanılarak harmoniklerin şebekeye verdiği zararlardan korunması sağlanmaktadır..everest elektrik,kompanzasyon panoları, |

Şunu anlayamadım kompanzasyonda endüktif reaktif gücü, kapasitif reaktif güç ile yok etmeye mi çalışıyoruz.
Eger öyleyse kapasitif reaktif yükü, endüktif reaktif yükle yok etme işlemine de kompanzasyon denirmi.

iyi akşamlar ustalarım 50 kva üstünde bir tesiste çalışmaktayım günlük sayacı okuyup cezaya girip girmediği belirtmem gerekiyor bana yardımcı olur musunuz. sayacım makel marka tipi:t300 kmy 2256 3 fazlı 4 telli aktif reaktif kapasitif dıjıtal sayaç. bu sayacın hangi degerlerini okumam gerekiyor. ben aktif olarak T=16098 ER1=4088 KRc=748 okudum. işlem nasıl yapmam gerek açıkca anlatırsan sevinirim.

Arkadaşlar, kompanzasyon bağlantı şemasına ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri