Kompanzasyon için Güç Analizi

sayın mustafa bey
aşağıdaki linkteki sunu sayaç mantığını anlamanızı sağlayacaktır.

Ekli dosyalar

• VARkombi-18pc.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 6
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben durcaylan beyin kompanzasyon hesabına baktım 15 dakika ve 1 saat olsa 4 ile çarpılır diyor ben çok anlamaya çalıştığım halde anlayamadım.trafolara bağlanacak sabit kondansatör hesabı nasıl yapılıyor

Son düzenleme:
reaktif tüketime girdiğimiz zaman ilk olarak ne düşünmeliyim olayı nasıl analiz etmeliiym,

arkadaşlar herkeze teşekür ediyorum paylaşımlardan dolayı benim sorunum 600kw özel trfolu işletmede trafodan yaklaşık 10kw güc kulanıyoruz sabit kondostör 10 kwar entec 12 c role kulanıyorum 1.kademe 1kwar 2345 monafaze 05kwar 67 monafaze 1kwar 89 2.5 kwar tri 10,11,12 5kwar tri reaktif %50 lerde sorunveya sorunlar ne olabilir sabit 250 w seri trafo baglamayı düşünüyorum aydınlatmaya faydası olurmu teşekürler

güç analizi güzel bir olay ama arkadaşım senin bahsettiğin 24 kademeli röle hem masraf hemde çok pahalıya gelir tabi çöüzümü güzel ama bunu her yerde yapamassınız mesela benziklikler 24 kademe güzel ama adamlar 12 kademenin bile masrafına laf ediyorlar malzeme alımı zor yapıyorlar yoksa monofaze sistemlerde çok kademe daha güzeldir ama masrafıda fazladır

arkadaşlar herkeze teşekür ediyorum paylaşımlardan dolayı benim sorunum 600kw özel trfolu işletmede trafodan yaklaşık 10kw güc kulanıyoruz sabit kondostör 10 kwar entec 12 c role kulanıyorum 1.kademe 1kwar 2345 monafaze 05kwar 67 monafaze 1kwar 89 2.5 kwar tri 10,11,12 5kwar tri reaktif %50 lerde sorunveya sorunlar ne olabilir sabit 250 w seri trafo baglamayı düşünüyorum aydınlatmaya faydası olurmu teşekürler

Trafo sabitiniz de sorun yaratıyor olabilir. Sabitinizin değer kaybedip kaybetmediğini, yeterli olup olmadığını kontrol edin. Çözüm bulamazsanız tamamı monofaze düzeltme yapan OG den bilgi alıp AG den düzelten ve kesin çözüm sağlayan EKM serisi cihalzarımıza bir göz atın..

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri