Kompanzasyonda Reaktif Güç

hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. ilginiz ve yardımlarınız için Allah razı olsun işinizi rast getirsin.
sn. dinamik 19 a kadar yükseliyor.
sn. fethi bey 2 tane trafo mevcut her biri 1000 kva lık, kademe sayısı 8 dir. ayrıca sayaç elektronik ve dediğiniz gibi og den ölçüyor. bu durumda nasıl bir çözüm önerisi sunabiilirsiniz.

elinize yüreğinize sağlık. önerilerinizi dikkate alarak çalışmalarımı yapacağım. tecrübelerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. hayırlı çalışmalar...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Neden monefaze role kullanılıyor dogru ama haftasonu çektigi yük trafodan faz aralık larını yazsa söylerdim büyük bir ihtimalle mone faze roleyi kondansatörün çektigi yük karşılıgında fazlasını cekiyorsa eger taktıkları rolede acık kontak ise öyle olmak zorundadır bir ihtimali daha var kondansatör arızalıysa kapasitif ve reaktif degerlerini günlük tutuyorlarsa o kondansatör cıkıs ucuna kapalı kontak verdilerse yük kalkınma anında acacak bacaklar o kondansatör devre cışı kalacak ama açılımı lagzım tabikide

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri