Klimayı Nasıl Sökebilirim?

candikan

Üye
arkadaşlar 12000 btu luk klimayı evden söküp başka bir eve takacağım.söküp takma işleminde hangi işlemleri yapmam gerekiyor.nelere dikkat etmem gerekiyor.izlenecek yol nedir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Adım Adım Klima sökme
1. dış ünitenin bakır borularının girdiği iki adet rekor var. bunların kapaklarını sök kurbağacık yardımı ile ve içerisinde bulunan 4 alyenlik yeri gör şimdi ince burunun giridiği vanayı saat yönü aksi çevirerek kapat.
2. klimayı soğukta çalıştır 40 saniye kadar sonra kapat ve hemen kalın borunun girdiği rekor vanayı yine 4 alyen ile kapat.
artık kliman sisteminde hiç gaz kalmadı boruları rekordan ayırabilirsin
3 elektiriği kes dış ünite klemen kutusunu aç kabloları yerlerini işaretle ve sök
4 dış üniteyi ayaklardan sök ve ve indir
5. iç üniteyi önüne geç iki yandan tut ve ilk önce yukarı sonra altkısmı kendinedoğru çek ve tekrar yukarı kaldırarak üst tırnaklardan ayır ve yavaşça aşağı indir bakır boruları kesinlikle eyme.
6. iç ünetenin çıkışından takribi 30 cm sonra bakır boruların ekleri var 2 kurbağacık yardımı ile sok bandajı temizle
7 boruları duvardan sok kanarısındaki alçıları kıra kıra temizle
8 bakır boru sertleşmiş ise fazla eyip bükme kırma gaz geçmesine engel olucak kadar yamultma çok önemli.
istersen araya bilirsin ************

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adım Adım Klima sökme
1. dış ünitenin bakır borularının girdiği iki adet rekor var. bunların kapaklarını sök kurbağacık yardımı ile ve içerisinde bulunan 4 alyenlik yeri gör şimdi ince burunun giridiği vanayı saat yönü aksi çevirerek kapat.
2. klimayı soğukta çalıştır 40 saniye kadar sonra kapat ve hemen kalın borunun girdiği rekor vanayı yine 4 alyen ile kapat.
artık kliman sisteminde hiç gaz kalmadı boruları rekordan ayırabilirsin
3 elektiriği kes dış ünite klemen kutusunu aç kabloları yerlerini işaretle ve sök
4 dış üniteyi ayaklardan sök ve ve indir
5. iç üniteyi önüne geç iki yandan tut ve ilk önce yukarı sonra altkısmı kendinedoğru çek ve tekrar yukarı kaldırarak üst tırnaklardan ayır ve yavaşça aşağı indir bakır boruları kesinlikle eyme.
6. iç ünetenin çıkışından takribi 30 cm sonra bakır boruların ekleri var 2 kurbağacık yardımı ile sok bandajı temizle
7 boruları duvardan sok kanarısındaki alçıları kıra kıra temizle
8 bakır boru sertleşmiş ise fazla eyip bükme kırma gaz geçmesine engel olucak kadar yamultma çok önemli.
istersen araya bilirsin ************
40 saniye??? o en az 2 dakika olmasın üstad????

klima işi pratik lazım 3 kuruştan kaçarken daha pahalıya patlar sana çok kişi gördüm öyle

Bu iş kullanma kılavuzu ile olmaz...Tecrübe Şart....!!!

hiç kendini yorma işin ehline üç kuruş ver kendinide yormamış olursun bence..çünkü çevremde çok arkadaşım bu hataya düştü..

borularda gaz kalmaması hususu önemli, ince borunun vanasını kapattıktan sonra diğer vanayı kapatmadan 40 saniyemi yoksa iki dakikakımı soğukta çalıştıracağız? bir netlik getirilirse memnun olacağız... Tşk.

borularda gaz kalmaması hususu önemli, ince borunun vanasını kapattıktan sonra diğer vanayı kapatmadan 40 saniyemi yoksa iki dakikakımı soğukta çalıştıracağız? bir netlik getirilirse memnun olacağız... Tşk.
2 DAKİKA kesin ve etklili bir süredir. komp durumunu bilemdiğimizden verilen süreler tecrübelerimiz ile sınırlıdır her tecrübede farklı farklı yorumlara neden olur..en kesini cihazın gazını geri toplarken manometre takmak monometre değeri 0 ın altına düşüncede vanalaırı kapatmaktır.. kimi komprösorler gazı geri toplayıp zorlanmaya başlayıncada sesi artarak kendini belli eder...artık karar sizin

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,020
Son üye
onur3647382

Yeni konular

Geri