klimalarda gaz bar (basınç) seviyeleri

Evet abi aklıma o geldi. Kışın dönüş hattından ölçün yapamam klima da o zaman superheati ölçmek mümkün değil. Çok zorluyor bu konu beni. Bazen şuna bakıyorum. İç ortam emiş sıcaklığı 10 derece mesela klima ağız çıkışı 40 derece. 30 derecelik bir fark var. Bu yeterli diyen düşünüyorum. Sen ne düşünüyorsun fark icin. Ne kadar olmalı aşağı yukarı yada bu fark ile çıkarım yapmak doğru mu

Gramajla basamıyorsak eğer,

Fark ta bazen cihazdan cihaza ve iç dış ortam sıcaklığına göre değişkenlik gösterir.

Ama şunu söyleyebiliriz.

Bir kaç olcum alıp mesela r22 için basma basıncı 20 - 22 bar üzerinde ise ve iç ünite hava giriş ile çıkış arasında 25 - 35 °C fark var ise veya üfleme sicakligi 45 - 55 °C ise bu durumda cihaz iyi çalışıyor diyebiliriz.

Iste bu noktada deneyim ve tecrübe elde etmiş oluyoruz. Tabiri caiz ise usta gözüyle bu is oldu diyebiliriz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri