Klimaların yapısı, çalışması, klima çeşitleri ve klima montaj yerinin belirlenmesi dökümanı

kolay gelsin geçen sene bir klima aldım eve.24btu tronic marka.50dk'da bir defros yapıyor odayı ısıtamıyor.servis 3 kez geldi ve sonunda bu normal bu klimanın çalışma prensibi böyle dedi.başka odada daikın klima var o hiç böyle yapmıyor.hava yağmurlu yağni sıcaklık eksilere düşmesede yapıyor.çözüm bulunamadı.sorum şu defros özelliğini iptal edebilirmiyim ısıtma yapsın diye? teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
gokhanyoner ' Alıntı:
kolay gelsin geçen sene bir klima aldım eve.24btu tronic marka.50dk'da bir defros yapıyor odayı ısıtamıyor.servis 3 kez geldi ve sonunda bu normal bu klimanın çalışma prensibi böyle dedi.başka odada daikın klima var o hiç böyle yapmıyor.hava yağmurlu yağni sıcaklık eksilere düşmesede yapıyor.çözüm bulunamadı.sorum şu defros özelliğini iptal edebilirmiyim ısıtma yapsın diye? teşekkürler...
arkadaşım şimdi klima ısıtmada iken dış ünite soğuk hava üfler.nemli ve çok soğuk havalarda dış ünite karlanır klimada içerden üflediği sıcak havayı dışarı verir ki buzlanma erisin hatta bu sırada acayip seslerde duyulabilir diyeceksinki diğer klima yapmıyo markaya göre değişir mutlaka yapıyodur ama diğer ünite belki diğerine göre daha korunaklı olabilir mesela poyrazı alan bi ünite ile almayan bir ünite arasında çok fark vardır poyraz alan kısım defrosa daha sık geçebilir çünkü havanın nem oranı fazladır.malesef defrost özelliğini iptal etmek söz konusu değil gerçi servis bu hususlarıda göz önüne almıştırda ben genede bir sorayım sizden şunu öğrenmek istiyorum klima yerdemi yani tabana mı oturtulmuş yoksa duvara asılımı birde dış ünitenin hava çıkışını engelleyen bir şey var mı

Alorko 4800btu splİt klİma isitma normal calŞiyor sogutmada start verdİgİmde fanlar devamli motor 10 sanİye caliŞip duruyor termostatdan degİl al bsinc prostadinda degİl kartta bİr sorun var gİbİ bİlgİsİ olan not yazsin

nurkar ' Alıntı:
Alorko 4800btu splİt klİma isitma normal calŞiyor sogutmada start verdİgİmde fanlar devamli motor 10 sanİye caliŞip duruyor termostatdan degİl al bsinc prostadinda degİl kartta bİr sorun var gİbİ bİlgİsİ olan not yazsin
Arkadaşım dış ünitedeki 3 yollu valfi kontrol ettirmende fayda vardır.

arkadaşalr dış ünitenein çalışması iç ünitenin çalışmaması gibi olay 3 ile 7 dk arasında oluyor yani cihazın defrosa giriyor bu gayet normaldir.defrozun amacı ise dış ünitede oluşan buzun eritilmesi yani cihaz kendine çalışıyor ve içeri ısı vermiyor

kardeş cihazın senöründe bir arıza vardır avometreni ohm konumuna al ve sensörü ısıt değer sensör ısıtıldıkça büyüyecektir

kardeşim dış ünitenin arkasında defrost sensörü vardır ya onu kartın girdiği yerden çıkar yada o sensörün üzerini bantla olay anında kesilecektir

uvarhan ' Alıntı:
kardeş cihazın senöründe bir arıza vardır avometreni ohm konumuna al ve sensörü ısıt değer sensör ısıtıldıkça büyüyecektir

Abi adam sensörü çakmaklı ısıtırsa ne olacak sensör güme gider kardeş sen alltki yadıklarımı bir den olmazsa bana dön

Arkadaşım Şimdi Senin Kliman Defrosa Sık Giriyor Dogrumu Bende Yaşadım Aynı Sorunu Abi Cihazda İç ortan sensörü iç üniteye çok yakın olursa cihaz Çok sık Devreye girip cıkmak istedigi için ve çalışması ve durması arasındaki Zaman farkı 3 dakika oldugu İçin cihaz yalancı defros dedigimiz olay cıkıyor meydana Bu nasıl Çözülür ortam sensörünü biraz uzaklaştırman lazım klimadan yada eletrik düşük geldigi zaman yapıyor bu ikisinden oluyor senin olayın yada abi cihazı açıp kapat düzelecekmi yani sigortasını kapat aç eger normale döndü ise tamamdır yalancı defrost dedigim seyleri uygula sorun kalmayacaktır kolay gelsin.

arkadaşlar cartel marka 1200btu haziran 2007de aldım yazın çok rahat ettim ancak kış aylarında klıma hiç ısıtma yapmadı servisi geldi normal dedi gitti ne yapmalıyım yardım edermisiniz gaz azmı gazmı basmak gerekiyor? yardım lütfen.

emintbx ' Alıntı:
arkadaşlar cartel marka 1200btu haziran 2007de aldım yazın çok rahat ettim ancak kış aylarında klıma hiç ısıtma yapmadı servisi geldi normal dedi gitti ne yapmalıyım yardım edermisiniz gaz azmı gazmı basmak gerekiyor? yardım lütfen.

Arkadaşım 12 bin btu kliman oldugunu söylüyorsun ama ne kadar alana kuruldugunu filan yazmamışın onlarıda bir yaz ona göre sana bir işlem yaptıralım ok

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri