Klima Dış Ünitesi İle Chiller Yapılır mı ?

isterseniz bi firma önerim ikinci el ne istiyosaniz var

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
@serkan_48 Bugün bir klimacı inverter klimanın dış ünitesini iç ünitesi olmadan çalıştıramazsın eski tip A sınıfı olan klimalardan alman lazım dedi. inverter klima için söylediği ne kadar doğru ? İnverter klimada ciddi elektrik tasarrufu sağlar didüşündüğüm için inverter klima almayı düşünüyordum.

İnverter teknolojisi elbette daha yeni ve daha tasarruflu olduğunu biliyoruz.

Asıl sorun şuki eski model klimalarda iç ve dış ünite arasındaki haberleşme basittir. İç ünite dış üniteye voltaj göndererek dış ünitenin çalışmasını sağlar.

İnverter teknolojisinde iç ve dış ünitede işlemcili anakartlar bulunur ve iki kart arasında iletişim protokolleri geçerlidir. Voltajla değil sinyal ile haberleşirler.

Şunu söyleyebilirim. Tek dış üniteyi yalnız başına çalıştırmanız çok zordur. Bu iletişim protokolünü bilmeden dış üniteyi çalıştıramazsınız. Bir püf noktası iç ünitenin kartını dış ünitenin içine yerleştirip komple kullanılabilir. Tüm sensörler dahil olmalı. Diğer türlü hata verecektir.

Ben bu sektörde olmama rağmen inverter dış üniteyi tek başına çalıştıramam.

Kolay gelsin.

İnverter teknolojisi elbette daha yeni ve daha tasarruflu olduğunu biliyoruz.

Asıl sorun şuki eski model klimalarda iç ve dış ünite arasındaki haberleşme basittir. İç ünite dış üniteye voltaj göndererek dış ünitenin çalışmasını sağlar.

İnverter teknolojisinde iç ve dış ünitede işlemcili anakartlar bulunur ve iki kart arasında iletişim protokolleri geçerlidir. Voltajla değil sinyal ile haberleşirler.

Şunu söyleyebilirim. Tek dış üniteyi yalnız başına çalıştırmanız çok zordur. Bu iletişim protokolünü bilmeden dış üniteyi çalıştıramazsınız. Bir püf noktası iç ünitenin kartını dış ünitenin içine yerleştirip komple kullanılabilir. Tüm sensörler dahil olmalı. Diğer türlü hata verecektir.

Ben bu sektörde olmama rağmen inverter dış üniteyi tek başına çalıştıramam.

Kolay gelsin.
İç ünitenin kontrol kartınıda tek başına bulmamız zor sanırım. Bi şekilde bulmuş olsak bile klima parası isterler sanırım :) :)

Aynı ölçüde 2 klimadan birisi inverter diğeri normal klima 24 saatlik aynı şartlarda çalışmaları sonucu elektrik tüketimi ne kadar farklı olur ?

Normal uniteye iyi bir termostatik kontrol yapilirsa cok sorun olacagini sanmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri