Klima Dış Ünitesi İle Chiller Yapılır mı ?

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Bildiğimiz ev tipi tipi klimaların dış ünitesi+ su pompası gibi gerekli parçalar ve gerekli düzenleme ile sadece 1 tane 400 gram 200 tonluk plastik enjeksiyon makinesi için chiller su soğutucu yapılır mı ? Daha doğrusu yapılsa bile ne kadar verimli olur.

( Soğutulacak su miktarı minimum miktarda ayarlanacak)

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Klima dis ünitesi ile havadan suya yada suda havaya ısı pompasi yapılabilir. Yalniz yazdığınız 400 gr 200 ton ibaresinden anlam cikaramadim. Sizin soğutma kapasiteniz nedir?

12000 btu luk bir cihaz 3.0 kw civari sogutma yapar. Şahsi fikrim size daha büyük bir cihaz gerekli.

Klima dis ünitesi ile havadan suya yada suda havaya ısı pompasi yapılabilir. Yalniz yazdığınız 400 gr 200 ton ibaresinden anlam cikaramadim. Sizin soğutma kapasiteniz nedir?

12000 btu luk bir cihaz 3.0 kw civari sogutma yapar. Şahsi fikrim size daha büyük bir cihaz gerekli.

Yani enjeksiyon makinesi maksimum 200 ton gücünde ve maksimum enjeksiyon gramajı 400 gram demek istedim.

Enjeksiyon işine yeni başladığımız için çok fazla detaylı bilgim yok. Soğutma kapasitesinden kastınız nedir ?

konu ile biraz alakalı sormak istediğim dış ünite yi manual olarak çalıştırmak istiyorum .İç ünitedeki elektronik kartı tamamen iptal edip sadece sağuk veya sadece sıcak anahtar ile yapmak istiyorum olur mu?

Bende nigdeli yim kardes bizim buranin bağıl sıcaklığı 25 derece soğutma kulesi nde süt fabrikasindayim 65 derecelik peynir altı suyunu 14 dereceye düşürüyoz sukulesi soğutma ünitesi fabrikaya aynı kw yükü buluyorum soğutma büyük sorun

Ama sana çözüm olarak şu deponu büyüt şu kulesi nden sonra depo yap deponun içinede bakır boru larla buz ünitesi yap

Ama sana çözüm olarak şu deponu büyüt şu kulesi nden sonra depo yap deponun içinede bakır boru larla buz ünitesi yap

Buz ünitesi dediğin nasıl bir şey abi daha detaylı açıklayabilir misin ?

65 dereceyi 14 dereceye düşüren kulenin teknik özellikleri nedir ? Daha detaylı bilgi verebilir misin ?

Her kule 14 dereceye düşürür ibaresi yanlıştır. Her bölgenin bağıl nemi farklı e yaş termometre sıcaklıkları farklıdır. Antalyada yazın 30 derece yaş termometrenin altına inmek kolay değildir. Ama iç anadoluda kuru yerlerde inilebilir ancak 14 dereceye inilebilirmi bilmiyorum.

Bunu araştırmak lazım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri