KLİMA ISITMADAYKEN İÇ FAN ÇALIŞMIYOR?

Klima ısıtmadayken iç serpantine gazı basıyor ve serpantinde oldukça sıcak yani klima görevini yapıyor fakat iç ünite fanı çalışmıyor. Ama soğutmaya alınca fanda klimadada bir sıkıntı yok. Ben karttan şüpheleniyorum bilenler fikir önerirlerse sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Klima ısıtmadayken iç serpantine gazı basıyor ve serpantinde oldukça sıcak yani klima görevini yapıyor fakat iç ünite fanı çalışmıyor. Ama soğutmaya alınca fanda klimadada bir sıkıntı yok. Ben karttan şüpheleniyorum bilenler fikir önerirlerse sevinirim.

iç ünite boru sensörü arızalı

iç ünite boru sensöründen kaynaklanır.28 veya 25 derece sıcaklıga geldı zaman sensör iç ünite fanını çalıştırır. boru sensörü genellıkle 5 kohmdur (25 derece sıcaklıkta)

S.A.
İç ünite fanının çalışmama sebepleri:
**Batarya soğuktur yeterince ısınmamıştır. Belli bir zamandan sonra ısınınca fan çalışır.
**Gaz eksik olabilir.
**Batarya boru sensörü arızalıdır.
**Dört yollu vana arızalı olabilir.
**Fan normal durumlarda çalışıyormu?
**Kompresor çalışıyormu ?

iç ünite boru sensöründen kaynaklanır.28 veya 25 derece sıcaklıga geldı zaman sensör iç ünite fanını çalıştırır. boru sensörü genellıkle 5 kohmdur (25 derece sıcaklıkta)

Sn. Yılmaz arkadaşım 25 C de 5 k, 10 k, 15 k, 30k, 46 k ya kadar olabilir cihaza göre değişir.

arkadaşım manometreyle bak gazı tamam olması lazım ısıtma öle olucak soğutmada birazda eksik çalışır ama ısıtmada çalışmaz bir de 4 yoluya bir tıkla bakıyım yani vur :)

bak belki sigorta atmıştır

arkadaşım fanı elinle döndermeye çalış fan burcu veya motor rulmanları ğitmiş olab.soguktada aynı ise

arkadaşım dediklerine göre iç ünite eektronik kartını değiştirirsen probemin gideceğini düşünüyorum saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri