Kesici In değeri hakkında

Selam herkese iyi forumlar dilerim.
Bir kaç terim hakkında ufak sorularım olacak.
1-)Öncelikle yanlış anlama ihtimaline karşı söylemek istediğim bir şey var. Adj thermal Kesicinin üstünden In yani nominal akımını ayarlamaya yarıyor diye biliyorum(tam emin değilim) Attığım şemada Kesicinin nominal akımı 2000A ve devrede 8 tane 250A'lik kompakt şalter, 1 tane 63 A lik ve 1 tane de 125 Amperlik kompakt şalter var. Şimdi bu durumda bütün kompakt şalterler devrede çalışmaması gerekiyor diye düşündüm. Çünkü A.C.B 'nin nominal akımını geçiyor. Doğru mu düşünmüşüm ?
2-)adj mag tam olarak neyi ayarlıyor

Şimdiden teşekkür ederim.

L.V dağıtım şeması.PNG

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selam herkese iyi forumlar dilerim.
Bir kaç terim hakkında ufak sorularım olacak.
1-)Öncelikle yanlış anlama ihtimaline karşı söylemek istediğim bir şey var. Adj thermal Kesicinin üstünden In yani nominal akımını ayarlamaya yarıyor diye biliyorum(tam emin değilim) Attığım şemada Kesicinin nominal akımı 2000A ve devrede 8 tane 250A'lik kompakt şalter, 1 tane 63 A lik ve 1 tane de 125 Amperlik kompakt şalter var. Şimdi bu durumda bütün kompakt şalterler devrede çalışmaması gerekiyor diye düşündüm. Çünkü A.C.B 'nin nominal akımını geçiyor. Doğru mu düşünmüşüm ?
2-)adj mag tam olarak neyi ayarlıyor

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 96631
İlave olarak adj mag kesici ani açma ayarıdır. Nominal akımın katı olarak set edilir .

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri