Kaynak dönüşümü nedir ?

Konu Sah
Hamdiiersknn
200 volt benim gördüğüm devrelerden çok daha yüksek voltaja sahip. Malesef bu voltajlarda çalışan devre bilmiyorum.

200 volttan 10 volta düşürecekseniz olay buck converter adı altında incelenebilir. Ancak gerilimi akıma akımı gerilime dersek iki yönlü dönüşüm mevcut.

Özel entegreleri araştırıp ilerlemek lazım. Mesela aşağıdaki devreyi inceleyebiliriz. Geniş bir giriş gerilimine sahip çıkış gerilimi ise düşük voltaj şeklinde. Bu benzeri entegreler ile yapılabilir.

200 volttaki akım kaynağınızın verebildiği akım nedir?

Devreyi yeniden gönderebilirmisiniz açılmıyor çünkü ?

Konu Sah
Hamdiiersknn

testcimurat

Katılımcı Üye
Giriş AC bendeki devreyi öncelikle DC den AC ye çevirmem gerekiyor ozaman

Arkadaşım anladığım kadarıyla elektrik bilginiz sanırım biraz az. Nereden çıkardın derseniz devre için AC besleme gerekmiyor. Bu sebeple gereksiz masraf yapmaman için uyarıda bulunmak istedim. 200V 10V dönüşümü yapan devrelerin en verimlisi bile 0.4W tan fazla güç harcar. Bu sebeple senin istediğin şey olamaz.

Kolay gelsin...

Konu Sah
Hamdiiersknn
Teşekkür ederim öneriniz için ama devre girişinde AC çıkışında DC yazıyor benmi yanlış görüyorum ?
Arkadaşım anladığım kadarıyla elektrik bilginiz sanırım biraz az. Nereden çıkardın derseniz devre için AC besleme gerekmiyor. Bu sebeple gereksiz masraf yapmaman için uyarıda bulunmak istedim. 200V 10V dönüşümü yapan devrelerin en verimlisi bile 0.4W tan fazla güç harcar. Bu sebeple senin istediğin şey olamaz.

Kolay gelsin...

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
106,877
Kullanıcılar
397,038
Son üye
erdalklc12

Yeni konular