Kattan Çağırmalı Asansör

harika32

Üye
Arkadaşlar,
Kattan çağırmalı 5,6 katlı çağırmalı asansör ladder diyagramı (şeması) ile uğraşıpta elinde olan varsa yardımcı olabilecek arkadaşlar,

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar,
Kattan çağırmalı 5,6 katlı çağırmalı asansör ladder diyagramı (şeması) ile uğraşıpta elinde olan varsa yardımcı olabilecek arkadaşlar,

elinde hazır programı olan arkadaşların yazılımlarıda muhtemelen size uymayacaktır.mutlaka bazı farklılıklar olacaktır..bu sebeple bence programı kendinizin yazması daha kolay gibi görünüyor..

elinde hazır programı olan arkadaşların yazılımlarıda muhtemelen size uymayacaktır.mutlaka bazı farklılıklar olacaktır..bu sebeple bence programı kendinizin yazması daha kolay gibi görünüyor..

değerli ilhano1978
Problem değil, ben sadece fikir olması açısından istedim. Şu anda gemo akıllı rolede programı yazmaya çalışıyorum fakat eksiklerim veya gözden kaçırdığım durumlar açısından rica ediyorum.
Saygılarımla

daha önce siemens logo ile yaptığım zaman emniyetli 4 katlı bi asansör devresi forumda paylaşmıştım gemodada rahatlıkla uygulayabilirsiniz .denenip çalıştı bu devre.kolay gelsin.

değerli autamations,
Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yararlı oldu,
Birde hafızalı sistem konusunda fikir yada projeniz varsa daha çok yardımcı olacak. Yani aynı anda birkaç kattan çağırma ve sırası ile çağırılan katlara gitme gibi...

hala arayıştaysan yardımcı olabilirim

Evet arkadaşım, elinizde örnek program varsa özelden de atabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

nasıl yollıyacam buradan sıemens logo üzerinde yazdım ara katlarda kaldığı zaman emnyetli

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri