kare dalga

said63k

Üye
arkadaşlar bana kare dalga devresi lazım ama Proteus_7.6_sp4_Portable_Eng çizilmiş olması lazım şimdiden çok teşekürler:)

555 entegresinin datasheeti ini incele; orada bulacaksın. Proteusta da çizersin artık.

Şudur: https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/lm555-pdf.27037/

Şemadaki devreyi kullanabilirsin:
555SquareWaveOsc.gif

Ekli dosyalar

• LM555.pdf
    825.5 KB · Görüntüleme: 0
ya ben daha elektronikte daha yeniyim bana isis çalışması lazım lütfen. :))))

arkadaşlar bazen kendimede kızıyorum herşeyi çok fazla hazır yapıp veriyoruz sanki kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için her türlü yardıma hazırım ama bazen yukarıdaki arkadaş gibi bana bunu hazır yapın gönderin diyerek hiç uğraşmayanlar bu meslekte nasıl ilerleyecekler merak ediyorum

yanıp sönme süreleri aynı değil 1. led ve 2 led hemen yanıyo diğerleri geç yanıp sönüyo
ve bişe daha sorcam bu led lerin yanıp sönmesi için bence bir pot veya trimpot lazım değilmi bu devreye onuda atarsan sevinirim

tandağan abi ben daha çok yeniyim hiç bişe bilmiyorum onun için yardım istedeim

bu konuda tandogan beye katılıyorum bukadar hazırcı olma bence az birşey gayret gostersen sana ilk verilen semada yanma surelerini degistirecek kapasitor seceneklerinin verildigini benim koydugum 10u kapasitörü digerleri ile degistirdiginde yanıp sonme surelerinin degistigini bunu bir anahtara baglandıgında secenekleri anahtarla gecis yapabilecegini goreceksin sanırım artık kendin biraz ilerlemeye calissan daha iyi olacak yoksa herzaman yanında ben yada bu forum olmayacak nasıl ilerliyeceksin bu meslekte ?

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri