Ccs c ile kare dalgaları nasıl sayabilirim örnek kodlarınız varmı acaba

deşarj

Üye
bende bu akış metre var bu kare dalga üretiyor ve bunu ölçmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olacak hocalarım varmı

Eğer kare dalga frekansı akış miktarını veriyorsa, arduino için frekans ölçme uygulamaları var. Araştır oradaki kodları incele.

örnek kodlar PIC türüne göre farklılık gösterir. 16f628 için 16bitlik TIMER1 sayacını kullanmıştım. bunu harici girişe (RB6) bağlarsan buradan gelen sinyalleri programı meşgul etmeden okuyabilirsin.

kurulum için main döngüsüne şu fonksiyonu ekliyorsun:
C:
void main() {
   setup_timer_1(T1_EXTERNAL|T1_DIV_BY_1);
}

sayacı sıfırlamak için:
C:
   set_timer1(0)

sayac içindeki değeri okumak için:
C:
sayacdegeri=get_timer1();

yapman gereken özetle bunlar. gerisi sana kalmış. sayacı sıfırladıktan sonra süre tutup sonra içeriğini okursan sana değeri verir. pic donanım ayarları için ccs içindeki picwizardı kullanabilirsin.

örnek kodlar PIC türüne göre farklılık gösterir. 16f628 için 16bitlik TIMER1 sayacını kullanmıştım. bunu harici girişe (RB6) bağlarsan buradan gelen sinyalleri programı meşgul etmeden okuyabilirsin.

kurulum için main döngüsüne şu fonksiyonu ekliyorsun:
C:
void main() {
   setup_timer_1(T1_EXTERNAL|T1_DIV_BY_1);
}

sayacı sıfırlamak için:
C:
   set_timer1(0)

sayac içindeki değeri okumak için:
C:
sayacdegeri=get_timer1();

yapman gereken özetle bunlar. gerisi sana kalmış. sayacı sıfırladıktan sonra süre tutup sonra içeriğini okursan sana değeri verir. pic donanım ayarları için ccs içindeki picwizardı kullanabilirsin.
pwm_c hocam yanlış anlamazsanız gerçekten çok yeniyim ve diklerinizden de çok bişey anlayamadım internette de sadece ardunio ile örnekler var acaba bana 16f877a ile bir kare dalga okuma yazabilirmisiniz vaktini almazsam eger

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri