kapasitif sensör ile otomatik start stop

rica ederim hayat paylasınca güzel.....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
i.tandogan hocam sekil tam istedigim gibi calisti. tech ekstra bilgin icin tsk ederim yardimci olan tum ustatlarima tesekkur ederim sagolun

bende beklıyorum dogru olanı arkadaslardan ve amerıkan normuna gore devre seması olsa ne guzel olurdu. hepınızın elıne saglık

Son düzenleme:
slm tandogan bey aynı çalışmayı bnde yapıyorum ama bi sorunum var sistem aynı çalışcak ama üst sensörü grdükten sonra istedimiz süre sonunda stop yapcak yani üst seviye sensörü stop dedikten snra koycagımız bi zaman snra durdurcak...yardımcı olursanız sevinirim..ii çalışmalar

slm tandogan bey aynı çalışmayı bnde yapıyorum ama bi sorunum var sistem aynı çalışcak ama üst sensörü grdükten sonra istedimiz süre sonunda stop yapcak yani üst seviye sensörü stop dedikten snra koycagımız bi zaman snra durdurcak...yardımcı olursanız sevinirim..ii çalışmalar
aynı şemaya göre r2 rölesinin açık kontağı ile bir zaman rölesi çalıştırın zaman rölesinin kapalı kontağını da r2 rölesinin kapalı kontağı yerine bağlayın. kolay gelsin.

saolun teşekkrler bu şekildede oldu ugraşrken kndimde bir çözüm buldum..üst sensör stop yaptktan snra no kontagnı kullandm bu şkildede çözdm

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri