kameradaki parlamayı nasıl önlerim...?

elek

Profesyonel Üye
Kamera görüntüsünde ilerdeki bir kısımdan ışık vuruyor ve parlama yapıyor.
Kamera lensine küçük bir filitre gibi birşey koyabilirmiyim acaba.ne olabilir.

ışık vuran yerler için üretilmiş lenslerden satın alabilirsiniz.

Mini kamerada balık gözü denen lensden var.
Kamerayı sökmek biraz zahmetli ,onun için lensin üstüne basitçe koyabileceğim
birşey arıyorum.

Kameralar yüksek ışıkta otomatik ayarlama yaparlar fakat bu ayarlama genel görüntüyü kapsar. yani 30% luk bir parlaklık bile görüntüde solma meydana getirir. Filtre ise gece görüntülerinde karanlıklığpa yol açar. Mümkünse o ışık kaynağını yok edin olmuyorsa manuel kamera ayarlarında yardımcı olurum.

merhaba
kameranın arkasındaki ayarlardan varsa eğer ışığını kapatın yada auto iris lens kullanın en güzeli kamerayı ışıktan uzak tutmaktır kamerayı ışığın önüne alırsanız görüntünüzde o kadar güzel olur
saygılar

yazmayı unutmuşum.kapı dürbünü kamera.
en fazla lensi değiştirilebilir.ama ben daha az zahmeti bir yöntem arıyorum.
yapacak bir şey yok sanırım,lens dışında...

aynen,en hızlı ve en basit çözüm auto iris lens...

Kapı dürbün kameraya auto iris lens koptummmm :: :)

SORUN MALESEF BASİT VE AÇIK KULLANILAN KAMERA KALİTESİZ VE UCUZ BİR KAMERA OLDUĞUNDAN AGC ,BLC GİBİ ÖZELLİKLERDEN YOKSUN IŞIĞI GÖRÜNCE PARLAMA YAPIYOR
BAŞKADA BİR SORUNU YOK .. Nekadar ekmek o kadar köfte

ayrıca kameranız cmos kamera ıse oda ışığın karsısında hıc bır ıse yaramaz en ıyısı ısıktan uzak tutun. sen o kamerayada auto ırıs lensıde bıraz zor takarsın arkadasım bence lensını bozma. o şekilde sat yerine kapının üstüne 2.8 mm lik lensli iyi bir dome kamera tak amaca daha cok hızmet eder .

Kapı dürbün kameraya auto iris lens koptummmm :: :)

SORUN MALESEF BASİT VE AÇIK KULLANILAN KAMERA KALİTESİZ VE UCUZ BİR KAMERA OLDUĞUNDAN AGC ,BLC GİBİ ÖZELLİKLERDEN YOKSUN IŞIĞI GÖRÜNCE PARLAMA YAPIYOR
BAŞKADA BİR SORUNU YOK .. Nekadar ekmek o kadar köfte

güzel bi açıklama olmuş ama bazen ne kadar ekmek okadar köfte olmuyor 1.500 tl ye nade marka görüntülü konuşma sistemi alırsın en kalitesiz lensi kullanırlar müşterinle sen yüz göz olursun aynı sorun benimde başıma geldi ne yaparsan yap parlama gitmiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri