Kızıl ötesi kamera projesi

pohanil

Üye
Herkese selamlar hocalarım,

Aklımda bir proje var ancak buna uygun bir kamera bulamadım :)

elimde tek göz ile kullanılan bir dürbün var optik ayarı manuel yapılabiliyor (40x60) bunun arka kısmına yani göz çukurunun oturduğu kısma bir kamera koyup görüntüyü pc ye taşımak istiyorum daha önce bir wabcam ile denedim ancak çözünürlük kısmında beni tatmin etmedi içindeki kızıl ötesi filitreyi kaldırarak ır ledler ile aydınlatma yaptım ancak sistemi kuracağım yerden yaklaşık 200 metre uzağı izleyeceğim için tabiyki çözünürlük kısmında sıkıntı yaşıyorum (iphone 11 in ana kamerasını 2x zoom a getirdiğimde görüntüyü çok güzel alıyorum ancak malumdur ki ır filitreli kamera kullandığı için gece görüşü malesef olmuyor)

200 Metre ınfrared için uzak bir mesafe diyebilirsiniz evet ancak bu sorunu da mercekli optik ayar yapılabilen bir el feneri ile çözdüm sadece sisteme entegre edeceğim.

altarnetif bir çözüm yolu bulabilir miyiz veya buna uygun webcam ya da endüstriyel bir kamera bulabilir miyiz acaba ?

iyi çalışmalar dilerim,
Saygılarımla.

İnfra Red optikleri camdan olmuyor yani IR ışınları camdan geçemiyor, burada kullanılan optikler özel plastikten:
Optik Malzeme tipleri IR için en fazla Silikon ve Germanyum kullanılıyor.

Yeni optik malzemeler:

1696515544237.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri