Kamera ve Lens Önerinizi Bekliyorum

Arkadaşlar L şeklinde bir odaya wireless kamera koyup alt kattan izlemek istiyorum. Oda L şeklinde olduğu için iki adet kamera koymam gerekiyor fakat iki duvarın da dik kesiştiği köşeye geniş açı lensli bir adet kamera koyarsam nasıl bir sonuç elde edebilirim. Binada yaklaşık 20 tane oda var ve odaların hepsinden wireless yayını almayı düşünüyorum ( kamera kablosu kullanmak istemiyorum). bina 3 katlı.
Kullanabileceğim kamera ve lens önerilerinizle beraber değerli fikirlerinizi de bekliyorum. hayırlı çalışmalar.
ODA.JPG

Sn.mustafatemel_5885,ne kadar para ayırabileceğin önemli.Kablosuz Ip küp kameralar fiyatı en uygun seçenek.Ama genelde 60 derece civarında ytay görüş açısına sahip.İkinci seçenek hareketli IP kameralar fiyatları 300-500 $.Çok daha fazla para harcayabilirim diyorsan Kablosuz IP Box Kamera ve Uygun bir lens alırsın mesela 2,5mm.tek bir kamera ile istediğiniz alanın tamamını görürsünüz.

Sn.mustafatemel_5885,ne kadar para ayırabileceğin önemli.Kablosuz Ip küp kameralar fiyatı en uygun seçenek.Ama genelde 60 derece civarında ytay görüş açısına sahip.İkinci seçenek hareketli IP kameralar fiyatları 300-500 $.Çok daha fazla para harcayabilirim diyorsan Kablosuz IP Box Kamera ve Uygun bir lens alırsın mesela 2,5mm.tek bir kamera ile istediğiniz alanın tamamını görürsünüz.

dostum gerçekten ip box kamera benim işimi görür ve sistem yeteri kadar profesyonel olur. 2.5mm lens ile odanın her yerini görebilirim. burada merak ettiğim kablosuz ip kamera istanbulda yaklaşık 25 adet sinyal karmaşası olur mu, jandarma polis v.s. telsizlerinden etkilendiğini söyleyen bir arkadaşım var herhangi bir olumsuzlukla karşılaşır mıyım bunu merak ediyorum. ilginiz için teşekür ederim.

Sn.mustafatemel_5885,bu bildiğin wifi kablosuz network ağı,bu ağın kapsama alanı içinde dizüstü bilgisayar ve cep telefonları ile rahatça internet erişimi varsa problem olmaz.diğer başka frekanslardan etkileşim olasılığı bence uzak bir ihtimal.Tabiki imkansız değil.

acı için kullanacağınız kameradan daha fazla lens önemli 2.8 mm lens işinizi görür

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri