Kamera Sistemi Kurma

thsn

Üye
arkadaşlar fabrikaya kamera sistemi kurmam gerekiyor ama pek anlamıyorum kamera işinden yardımcı olursanız çok iyi olur
ortalama 10 tane kamera olacak ve internet üzerinden başka şehirden fabrika izlenebilecek. bu sistem için tam olarak nelere ihtiyacım var ve bunların fiyatları nedir acaba ?

IP tabanlı CCTV Sistemlerinin, klasik analog CCTV’ye göre büyük farklılıklar içermez. Sadece bir IT departmanlarına daha tanıdık terimler kullanır; Mbps, QoS, pikseller, firewall, portlar, veri tabanı yedekleme ve Windows 2003 Server gibi…
Aradaki fark ise, analog kameraların ve kilometrelerce uzunluktaki koaks kabloların yerini, Kablolu ve kablosuz ağlara bağlı IP kameraların, enkoderlerin ve network tabanlı kayıt cihazlarının almasıdır. VCR ve DVR’lar, yerlerini ağa bağlı, ölçek ekonomisi sağlayan harddisk dizinlerine bırakmaktadır. Monitörlerin dizili olduğu sabit güvenlik odaları yerlerini ise ağa bağlı CCTV klavyelerine, monitörlere ve PC’lere bırakıyor. IP CCTV dünyasında ağınız ne kadar büyükse, CCTV altyapınızı da – IP kameralar, enkoder cihazları, network video kaydediciler ve iş istasyonlarıdır.

Yapının kalan parçası ise LAN Switch’tir. Bugüne kadar güvenilir yapısı ve daha fazla fonksiyona sahip olan analog matris anahtarlar kullanılmaktaydı. Artık CCTV dünyası anahtarlama fonksiyonlarını yönetebilmek için LAN Switch’lere ve video yönetim yazılımlarına bağlı hale getirilmiştir. Anahtarlamayı network, dolayısıyla ağa bağlı Switch’ler yapmaktadır.
Birçok neden IP tabanlı CCTV sistemlerine geçişi mantıklı kılmaktadır. İşletmelerin öncelikli ihtiyacının, operasyon merkezlerini tek bir noktada toplamak olduğu kaçınılmazdır ve bu kameraların gittikçe birbirinden daha fazla uzaklaşmasına yol açar. Böyle bir uzaklığa sadece LAN ve WAN ağlarıyla ulaşılmaktadır.
Yeni kurulumlarda, CAT-5 kabloları kullanmanın masraflarda %50-60 oranında azalma meydana getirdiği ön görülüyor. Kalın koaks kablolar, fiber, ses, telefon, PTZ kontrol ve alarm giriş kablolarını da düşünecek olursak ve bunlara enerji kablolarını da eklersek, CAT-5 kullanmanın ne kadar ekonomik ve kolay olduğunu daha fazla anlaşılmaktadır. Ethernet üzerinden güç sağlamak (PoE) verimlilik açısından mükemmel sonuçlar doğurur. Çok fonksiyonlu olması, Bakım kolaylığı ve fonksiyonellik sağlar.

Alıntıdır.

Yukarıdaki şema az çok yardımcı olur umarım. Kolay gelsin.

Neler kullanacağınızı tam olarak belirleyip burada paylaşırsanız diğer arkadaşlarımız ve ben fiyatlar konusunda daha net cevap verebilir. İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Neler kullanacağınızı tam olarak belirleyip burada paylaşırsanız diğer arkadaşlarımız ve ben fiyatlar konusunda daha net cevap verebilir. İyi çalışmalar.
Kameraları kullanacağın yerleri biraz acıklaman gerekir ic ortam mı dış ortam mı IP sistem mi istiyorsun yoksa analog mu bunları belirtirsen daha net birşeyler söyleyebiliriz.

dış ortamda kullanıcam kameraları, kameraların ofise uzaklığı ortalama 500 metre civarında bunları ofise kablo ile bağlamam zor o nedenle ipcam dedim eğer başka bir yontemi varsa onu da kullanabilirim.Yani benim kameraları router ile haberleştirmem routerı da modem ile haberleştirip o modem üzerinden internet aracılığı ile sisteme bağlanmam gerekiyor yanlış anlamadıysam eğer.

içortam için 4-9 mm infrared wandal dome kamera dış ortam için 2,8-12 mm varifocal infrared kamera kullan birde 16 kanal düzgün bir kayıt cihazı aırsın iş biter kameraların beslemelerini yanından ver bu durumda benim önerim

tayama pro-i 2136 1/3 " sony ccd 480 tvl 4-9 mm varifocal gece görüşlü dome kamera
tayama 9636 1/3" sony ccd effio dsp 700 tvl harici ortam kamera
tayama xrs 88816 16 kanal 400 fps dvr cihaz
tayama sp 412 1a adaptör
cat6 kablo +20 adet ttp111 vt pasif balun
seagate 1 tb 7200 rpm hdd
22" wievsonic lcd monitör

sana kaldı kabloları çekmek hadi hayırlı olsun...

arkadaşlar fabrikaya kamera sistemi kurmam gerekiyor ama pek anlamıyorum kamera işinden yardımcı olursanız çok iyi olur
ortalama 10 tane kamera olacak ve internet üzerinden başka şehirden fabrika izlenebilecek. bu sistem için tam olarak nelere ihtiyacım var ve bunların fiyatları nedir acaba ?

çok teşekkürler bahadiracar, birde şunu öğrenmek istiyorum, bu görüntüleri internetten izleyebilmem için kameraların ip cam olması mı gerekli, normal kamerayı dvr cihazına bağlasam ve dvr cihazını da modemle haberleştirsem internetten kameraları izleyebilir miyim ? bir de bu kameraların görüş mesafesi nekadardır ve kabloyla kaç metre uzaklıktan görüntü alabilirim ?

ip kamera alman şart değil dvr cihazın desteklesin yeter...kameraların ır mesafesi 50 mt dir...

çok teşekkürler bahadiracar, birde şunu öğrenmek istiyorum, bu görüntüleri internetten izleyebilmem için kameraların ip cam olması mı gerekli, normal kamerayı dvr cihazına bağlasam ve dvr cihazını da modemle haberleştirsem internetten kameraları izleyebilir miyim ? bir de bu kameraların görüş mesafesi nekadardır ve kabloyla kaç metre uzaklıktan görüntü alabilirim ?

Şimdi bu neye benzer.Hayatında iğne iplik elime almamışım, patron benden takım elbise dikmemi istitor.Arkadaşlarda buradan ciddi ciddi cevap yazmışlar.

abartma biroli. tavsiyen varsa söyle, mesaj sayını arttırmış olmak için mesaj yazma.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,040
Son üye
rasimozcannn

Yeni konular

Geri