kamera kurulumu

merhaba arkadaslar 10 sn de olsa bana kapıdaki kişinin kim olduğunu bana tv de göstecek bi alarm sistemi arıyorum..tam olarak şöyle diyeyim ev ile giriş kapısı biraz mesafeli arada bi bahçe var.Bahçede sensör var ..ben o sensore öyle bi sistem istiyorum sensör devreye girince otomatikman tv ye en fazla 10 sn görüntü aktarabilecek. Oturanlar yaşlı kimseler kalkıp bahçeye gitmeleri zaman alıyo e malum çocuklarda girip cıkıp duruyo bahçeye yani kameradan bakacaklar eğer müsafir fln ise tabi ona göre davranacaklar ...biraz uzun oldu demiii ..işte boyle 10 sn lik görüntüyü tv ye aktarmak bizim derdimiz..Bisitede görmüştüm unuttum basit bişeydi :)

Eğer 1 adet kamera kullanılacaksa kamera bağlantısını şu şekilde yapabilirsin;

Anten girişine TV antenini, Scart girişinede kamerayı bağlarsan (BNC-Scart dönüştücü ile) Tv seyrederken Kumandanın AV tuşuna bastığında kamera görüntüsüne geçersin..

Eğer 1den fazla kamera kullanacaksan Quad ile birlikte kullanmalısın.

PIR dedektör devreye girdiğinde kamera anlık çalışsın diyorsan PIR dedektörün kontağını kameraya gelen 12VDC gerilimini kontrol etmek için kullanabilirsin fakat bu kameraya zarar verebilir sürekli enerji ver,kes bir yere kadar idare eder..Bunun yerine Kameran sürekli devrede kalsın derim ben ihtiyaç duyduğunuzda AV tuşuna basmanız yeterli olacaktır..

sensör zaten kapıya bağlı ancak kapı açılınca sensör devreye giriyo bide zaten kamera aksam karanlık çökünce yanacak sistemi genede değerlendireceğim mstyalvaç ..
teşekkürler

elektriği sensörün ordan alırsın lamba yandıgı zaman kameraya elektrik gider ve goruntu de nerede ızlemek ısıtoyrsan oraya o anda gıder mstyalvac ın da dediği gibi tv baglantılarını ayarlarsın o an da goruntu gelır lamba sonunce de goruntu gıder...

hangi sensörü kullanıyorsunuz acaba.
bu kamera sistemi geliştirilebilir.
sensörün çıkışına bir kontaktör baglayarak
kontakörün çekilmesini saglarız kontaktör normalde kapalı konumdan açık konuma geçer biz bu sureyı zamanlayıcı ile uzatabılırız
sonra normalde açık kontaktan kameraya güç çıkışı alırız.(kamera hangi model) sonra kameradan çıkan görüntü kablosunu pc_tv_uyarı cihazlarına baglanabilir zamanlayıcı devresiyle istediginiz kadar kımın geldigini görebilirsiniz.

not:sensör aktif olmadıgı durumda kapalı kontak boşta,sensörün önunde bir çisim varsa sensör açık kontakda
saygılar

peki arkadaşlar scart ta uydu bağlı ise kamerayı nasıl tv ye bağlayabiliriz?anten girişinemi takılabilirmi yada farklı bir şekli varmı

Tabiki de scart yok ise tos girişine de olabilir veya anten gırısıne gore cevırıcı malzemeler var onları kullanabilirsiniz.

aslında direkt olarak ayrı bi tv kurarsak kamerayı tv ye aktarması basıt ama benim dediğim herhangi bi tv kanalı seyrederken tv otomatik olarak kameraya bağlansın istiyorum ...yazmış olduğunuzbilgiler için ayrıyeten teşekkür ederim

pır dedektörler kameranın power kablosunu kontrol edeceğine ayrı bir monitör al o monitörü kontrol et kamera enerjisi kesilip açılması kameraya zarar verebilir ama monitöre pek zarar vereceğini sanmıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,061
Son üye
bediraydogan

Yeni konular

Geri