Kalorifer peteğine fan

Salon 28 m2, petek boy 60, en 70, derinlik 6 cm. Toki muhendisligi şaheseri. petek 1 ad. Bunun olması gereken standardı nedir acaba. Bir hesap kitabı vardır herhalde...

Ekli dosyalar

• 1420657909006.jpg
    1420657909006.jpg
    66.4 KB · Görüntüleme: 32
Salon 28 m2, petek boy 60, en 70, derinlik 6 cm. Toki muhendisligi şaheseri. petek 1 ad. Bunun olması gereken standardı nedir acaba. Bir hesap kitabı vardır herhalde...
Peteğiniz de termostatik vana görüyorum. Kademesi kaçta fotoğraftan tam belli olmuyor ama petekteki suyun basıncını bu vana engelliyor olabilir. Vananın kafasını söküp peteğin ısınmasını kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

sökünce vana kapalı konuma düşüyor diye biliyorum.

Vana başndaki iğne sonuna kadar içeri gitmeli. O zaman %100 açık konumda olacaktır.

sökünce vana kapalı konuma düşüyor diye biliyorum.

Vana başndaki iğne sonuna kadar içeri gitmeli. O zaman %100 açık konumda olacaktır.
ECA larda kafa sökülünce vana açık vaziyete geliyor diye hatırlıyorum ama bu işin piri sizsiniz. Belki vanasına göre değişiyor olabilir.Sizin söylediğiniz gibi de olabilir. O zaman vananın kademesini en yüksek seviyeye getirin sayın @acme_t.
Bu arada benim salonda 25 m2, salondaki petek 220cm*40cm*10cm kombi 55 dereceye ayarlı oda sıcaklığı 22,5 c.Yalıtımsız batı cephe, dış ortam -6 C. Sizin peteğiniz salona göre küçük kalıyor bence.

Son düzenleme:
Vana PAKKENS marka ve en son kademede 5'te

Doğru hatırlıyormuşum :
PAKKENs çalışma prensibi nedir bilemiyorum ancak benzer olduğunu düşünüyorum.

Buraya kadar yazılanları okudum . Ben de bu fan sistemini evimde kombiye en uzak mesafede ve tamamen kuzey cephede kalan odadaki Isınma eksikliğini gidermek için uygulamayı düşünüyorum.

Serkan Kardeşimi tebrik ederim kabul buyurursa . Hem teorik hem de pratik bilgiyi birleştirmiş mesleğinde.her adam bilmez el değerek sıcaklık tahminini

O Toki mühendisine selamlarımı arzederim . PKKP radyatör 70 cm ise elbette 28 m2 salona yetmez. Nasıl hesap kitap yaptı ise artık.

Sizin salonunuzun kaç tarafı dış duvar, pencereleri nasıl bilmiyorum ama kabaca salonun hacmini 20-30 kcal/m3 ile çarpın . Bu çıkan Değeri verebilecek bir radyatör boyu olması lazım gelir.

Takipteyim

Buraya kadar yazılanları okudum . Ben de bu fan sistemini evimde kombiye en uzak mesafede ve tamamen kuzey cephede kalan odadaki Isınma eksikliğini gidermek için uygulamayı düşünüyorum.

Serkan Kardeşimi tebrik ederim kabul buyurursa . Hem teorik hem de pratik bilgiyi birleştirmiş mesleğinde.her adam bilmez el değerek sıcaklık tahminini

O Toki mühendisine selamlarımı arzederim . PKKP radyatör 70 cm ise elbette 28 m2 salona yetmez. Nasıl hesap kitap yaptı ise artık.

Sizin salonunuzun kaç tarafı dış duvar, pencereleri nasıl bilmiyorum ama kabaca salonun hacmini 20-30 kcal/m3 ile çarpın . Bu çıkan Değeri verebilecek bir radyatör boyu olması lazım gelir.

Takipteyim

Haldun1 kardeşim teşekkür ederim. Değerli yorumlarınız için.

Yukarıdaki resimi inceledim de o radyatör takribi 6 -7 cm kalınlığında. Ve resimde göremiyorum ancak radyatör PKP model olduğunu düşünüyorum. PKKP ler daha kalın olmalı. Sormadım ama konu sahibi arkadaşım hangi ildesiniz? Dış hava sıcaklığı nedir acaba buda odanın ısınmamasına büyük etkendir. Dış hava sıfırın altında ise durum dahada kötü :( bu radyatör ve bu su giriş çıkış sıcaklığında hiç iş yapmaz.

Serkan kardeşim derken yanlış anlamayın . Ben kendimi sizden yaşça epey büyük gördüğümden öyle hitap ettim. Sizin yaşınız bayağı genç bana göre . Yanlışmı tahminim :) ben 54 yaşında ihtiyarım :)

Haldun bey,

Mesajınıza istinaden böyle yazdım. Yaşım 34 sadece yakınlık duyduğum için. Siz kardeşim diye hitap edip ben aşırı resmi bir dille karşılamak istemedim. Bazen yanlış anlaşılıyor. BEnden yana bir yanlış anlaşılma yok.

Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri