Kaliteli Hoparlör Kabini Yapımı

Önce kendini kanıtlamalısın.
Bakalım ne gibi şeyler yapabiliyorsun. PCB yapabiliyormusun Lehim ile aran nasıl. Devre elemanlarını tanıyormusun.
Hocam yolun başındayım fakat kaybettigim 13 yılın acısını çıkarmak istiyorum.lise döneminde yanlış seçim yaptım elektrik elektronik bölümüne gitmem gerekirken, tasarım teknoloji si ve seramik şekillendirme bölümüne gittim.(üni Marmara endüstriyel tasarım terk 🙂)5 yaşından beri çizim tasarım yeteneğim olduğumdan dolayı fakat yanlış seçim yaptım o yaşlarda doğru karar veremiyor insan.uzun lafın kısası hocam sevdiğim istediğim bir alan olunca çabuk öğrenip çabuk ilerliyebiliyorum.cizim tasarım seramik şekillendirme (büyük 3 boyutlu panolardan insan hayvan figürlere kadar)yetenegimden dolayı hocalar diğer insanlar parmakla gösterirdi.Ve çok farklı bir alanda tesis yapımında da kilyosta (3 cicekciyle)kızgın kumların üzerindede çok zor sartlarda 10000 mkare tesis yapmisligimizda var 😅el sanatları konusunda iddialiyimdir hocam.tabi sizde kabul ederseniz siz ustadlarin desteğiyle ,bu işi iyi bir şekilde yapabileceğimi düşünüyorum.ilerde kendi markami olusturmak istiyorum..

Elektronik konusunda altyapın yoksa zor ilerlersin.
Elektronik öyle birşeydir ki en temel unsuru bilmeden birşeyler yapsan bile ilerde en küçük bir mevzuda tökezleyebilirsin.
Konu içindeki arkadaşlarımı 10 yılı aşkın süredir tanırım. En azından baskı devre çizip kart çıkartabiliyorlar.
Bilmedikleri konularda da ben onları yönlendiriyorum.
Yanlış yapanları KÖTEK'liyorum.
Ama hiçbir arkadaşım kötek yediği için bana kızmıyor hatta teşekkür bile ediyorlar.
Yani belli disiplin dahilinde hareket ediyorlar. Aksi takdirde sonuca ulaşamıyorlar.
Örneğin @sasen1 beni 10 yıldır takip ediyor. Taa dıyaudıotr forumundan beri beni izliyor. O yıllarda da o'na bazı şeyler söylemiştim ama pek kulak asmamıştı. Sonunda kötek yemek pahasına söylediklerimi yaptı ve iyi kalite bir cihaz üretti.
Ürettiği cihazın kalite unsurlarını ölçerek orijinal cihazlarla karşılaştırınca, benim ne demek istediğimi anlamış oldu.
Şimdi sen de birşeyler yapabilmek istiyorsan takılabilirsin bana.
Yapmak istediğin şey ile ilgili bir başlık açıp gerekli şemaları resimleri falan yüklersen birlikte sana da birşeyler yapabiliriz.
Belki arada köteklenebilirsin ama sonuca ulaşabilirsen sen de birşeyler öğrenirsin.

Elektronik konusunda altyapın yoksa zor ilerlersin.
Elektronik öyle birşeydir ki en temel unsuru bilmeden birşeyler yapsan bile ilerde en küçük bir mevzuda tökezleyebilirsin.
Konu içindeki arkadaşlarımı 10 yılı aşkın süredir tanırım. En azından baskı devre çizip kart çıkartabiliyorlar.
Bilmedikleri konularda da ben onları yönlendiriyorum.
Yanlış yapanları KÖTEK'liyorum.
Ama hiçbir arkadaşım kötek yediği için bana kızmıyor hatta teşekkür bile ediyorlar.
Yani belli disiplin dahilinde hareket ediyorlar. Aksi takdirde sonuca ulaşamıyorlar.
Örneğin @sasen1 beni 10 yıldır takip ediyor. Taa dıyaudıotr forumundan beri beni izliyor. O yıllarda da o'na bazı şeyler söylemiştim ama pek kulak asmamıştı. Sonunda kötek yemek pahasına söylediklerimi yaptı ve iyi kalite bir cihaz üretti.
Ürettiği cihazın kalite unsurlarını ölçerek orijinal cihazlarla karşılaştırınca, benim ne demek istediğimi anlamış oldu.
Şimdi sen de birşeyler yapabilmek istiyorsan takılabilirsin bana.
Yapmak istediğin şey ile ilgili bir başlık açıp gerekli şemaları resimleri falan yüklersen birlikte sana da birşeyler yapabiliriz.
Belki arada köteklenebilirsin ama sonuca ulaşabilirsen sen de birşeyler öğrenirsin.
Haklısınız hocam.kotek yemeden olmaz tabi zamanında bizde kötek yedik çok 😅 yani alışkınım hocam kotekte sorun yok.cok teşekkür ederim sağolun ilk etapta kabinleri yapayım hakkıyla bir arkadaşa satmayı düşünüyorum ondan sonra filtreleri kendim yapıp yavaş yavaş ilerlemeyi düşünüyorum.ve sağlam elektronik temeli almak için egitim alabileceğim yerleri araştırıp en kısa sürede açığı kapatmaya calisicam ins. Bir an önce düzgün ilerleyebilmek için.tekrar teşekkür ederim hocam ilginize iyi geceler dilerim..🙏

Selamlar, foruma yeni katılmış üyeler bu yardımlaşmaya dahil mi?😅
Halihazırda marangoz atölyemiz var, güzel bir kabin yapmak istiyordum.
aramıza hoşgeldin, forumlar tartışmak ve bilgi paylaşımında bulunmak içindir. @Mr_YAMYAM ustanın köteklemelerinden faydalanmak istiyorsan doğru yerdesin. benim gibi konuya fransız arkadaşa sorarsan, 4mm kavak kontraplaktan harika bir kabin taklidi yapan kutu tarifi alırsınız. (sonra @Mr_YAMYAM ustanın gözüne görünmemek lazım).
işin şakası bir yana doğru yerdesiniz. isimlerini saymadığım diğer değerli ustalarımızın kıymetini biliniz.

Hoşbuldum, yazışmalarınızı zevkle okudum. Buranın jargonlarına tam hakim değilim henüz. 😂
Kötekleme gibi haha
aramıza hoşgeldin, forumlar tartışmak ve bilgi paylaşımında bulunmak içindir. @Mr_YAMYAM ustanın köteklemelerinden faydalanmak istiyorsan doğru yerdesin. benim gibi konuya fransız arkadaşa sorarsan, 4mm kavak kontraplaktan harika bir kabin taklidi yapan kutu tarifi alırsınız. (sonra @Mr_YAMYAM ustanın gözüne görünmemek lazım).
işin şakası bir yana doğru yerdesiniz. isimlerini saymadığım diğer değerli ustalarımızın kıymetini biliniz.
Az önce etiket olmadı sanırım, hoşbuldum.
MDF bizi bilir biz MDF'yi ama çok enteresan bilgiler okudum. Hepinizin emeğine teşekkür ederim

Hoşbuldum, yazışmalarınızı zevkle okudum. Buranın jargonlarına tam hakim değilim henüz. 😂
Kötekleme gibi haha
bazen cahilliğimden dolayı beni kötekler, ustanın vurduğu yerde gül biter. biz burada usta çırak ilişkisini koruruz ve ustalarımıza saygı gösteririz, yaptığı uyarı, bilgilendirme, kötekleme bizlere doğruyu göstermek içindir. hata yapmamamız içindir. 10 sefer 20 sefer hata yapıp öğreneceğine 1 defa kötek ye, işini adam gibi yap. ( iş = yaptığın iş te olabilir, yapmayı düşündüğün hobi de)

bazen cahilliğimden dolayı beni kötekler, ustanın vurduğu yerde gül biter. biz burada usta çırak ilişkisini koruruz ve ustalarımıza saygı gösteririz, yaptığı uyarı, bilgilendirme, kötekleme bizlere doğruyu göstermek içindir. hata yapmamamız içindir. 10 sefer 20 sefer hata yapıp öğreneceğine 1 defa kötek ye, işini adam gibi yap. ( iş = yaptığın iş te olabilir, yapmayı düşündüğün hobi de)
Katılıyorum 😅
Nasıl konu açacağım ben burada?