Kacak akim test butonuna basinca atmiyor?

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Tali pano var..UPS beslemelerine ait..prizlere su doldu su baskininda..mevcut role schnder acti 9 modeli..sorunu cozduk neyse ( mevcut role bozuldu diye tahmin ettim cunku test butonuna basinca atmiyordu.) siemens marka yeni role taktim.iki gun gecti role arada sirada atıyordu..tekrar acti 9 siparişi verdim iki adet..bugun siemens ile degistirdim test butonunda buda atmadi.diğerini taktim o da atmadi.ama siemens test butonuna basinca atıyordu..sorun ne olabilir cosemedim.3 tane roleninde bozuk olma ihtimali olabilir mi?..ikisi sifir kutusunda digeri eskiden takılıydı.?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Girişler üstten ustam aynen..3 ununde arızalı olma ihtimali çok düşük geldi bana..anlayamadim..role devredeyken notr toprak kisa devre yaptim yine atmadi..faz toprak kisa devre denemedim.yarin sabahta faz toprak kisa devre yapicam bakalim ne olacak

Girişler üstten ustam aynen..3 ununde arızalı olma ihtimali çok düşük geldi bana..anlayamadim..role devredeyken notr toprak kisa devre yaptim yine atmadi..faz toprak kisa devre denemedim.yarin sabahta faz toprak kisa devre yapicam bakalim ne olacak
Panoda elektrik tüketimi yoksa toprak-nötr kısa devresinde kaçak akım atmaz çünkü devrede akım geçişi olmadığı için kaçak akım toprağa kaçak algılamaz @sami inci abi de söylemiş sakın faz-toprak kısa devre etmeyin bir lamba kullanın lambanın bir kablosunu faza diğer kablosunu toprağa bağlayın kaçak akım atacaktır

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri