Kablosuz mausu şarjlı nasıl yaparım ?

yusuf421

Üye
Merhaba, 2 adet AAA pil ile çalışan kablosuz mausumun pili devamlı bitiyor. İnternette satılan şarjlı AAA pillerden ve TP 4056 devresi ile şarjlı mausa çevirebilir miyim?

Olmaz. Aaa boyutundaki piller Nikel pildır. Tp4056 ise lityum pilleri sarj eden bir moduldur.

Şarjlı aaa pili yine dışarıda sarj edebilirsiniz. Sadece sök tak yapmanız gerekecek.

Yada ,

Küçük boyutlu bir lipo pil alın. Bu lipo pili tp4056 ile şarj edebilirsiniz. Sadece çıkışa voltajı biraz dusurmeniz gerekecek. Lipo tam dolulukta 4.2 volta ulaşacaktır.

Merhaba, 2 adet AAA pil ile çalışan kablosuz mausumun pili devamlı bitiyor. İnternette satılan şarjlı AAA pillerden ve TP 4056 devresi ile şarjlı mausa çevirebilir miyim?
internette satılan AAA pillerin özelliği lityum pil özelliğine sahip ise evet ama değilse @serkan_48 ustanın dediği gibiyse yani nikel kadmniyum bir cacık olmaz . hadi uygun ebatta lipo (lityum kısaca) buldun 5 volt yine yemez. yuvarla 2X AAA= 3 volt yine sorun. yani sorun üzerine sorun. ben olsam denemem bile çünkü mausuma yazık olur. bu arada olmaz değil yapabilirsin ama AAA pillerle değil.

Uğraşmaya değmez gibi.. İki tane AAA NiMH şarj edilebilir pil ve böyle bir şarj cihazı yeterlidir. Hatta ikisi bir arada olursa daha uyguna gelebilir.
1683315992694.png

1683316093839.png

Telefondan bakıyorum
Yukarıda yazılanları okuyamadım.
Şu pratik yöntemle olabilir gibi...

USB kablo ile + ve - voltaj USB soketle bilgisayardan temin edilir.
Data+, data - veri bağlantıları yine mouse üzerinden wireless olarak sağlanır
PC den gelen 5 v, mouse üzerinde 1 ad SMD regülatör ile 3v3 düşürülerek pil yuvasına + ve - bağlantı yapılır bitmeyen enerji sağlanmış olur.
Mecburen 2 ad. USB slot kullanılacak

Telefondan bakıyorum
Yukarıda yazılanları okuyamadım.
Şu pratik yöntemle olabilir gibi...

USB kablo ile + ve - voltaj USB soketle bilgisayardan temin edilir.
Data+, data - veri bağlantıları yine mouse üzerinden wireless olarak sağlanır
PC den gelen 5 v, mouse üzerinde 1 ad SMD regülatör ile 3v3 düşürülerek pil yuvasına + ve - bağlantı yapılır bitmeyen enerji sağlanmış olur.
Mecburen 2 ad. USB slot kullanılacak
eve gidince bilgisayar başına oturunca çizerek bunu bana gösterebilir misiniz? be kafamda canlandıramadım da. lütfen beni aydınlatınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri