Kablosuz Elektrik

o kadar karamsar olmayalım bnce evet çok çalışmamız lazım belki ama geri de değiliz sizin yazdığınız kadar.

bende katılıyorum sıze okadar karamsar olmak bız türklere yakışmaz yapamayız başaramayız dıyorduk yaş 56 hora gemısı egede askerdım amerıkan ambargosu vardı telsiz kademesınte Bakım onarımcıydım illalah demıştık ambargo yuzunden gozunu sevdığım aselsan ımdadımıza yetıştı telsiz urettı tamamen yerlı ustelık pille çalışıyor o ankı mutluluğumu asla unutmam amerıkan telsızlerı lambalı tuğla gıbı ıstıflemıştım bakım atelyesıne içlerınden malzemelerı toparlayıp özel gunler için taburun iletışımını sağlıyacak telsızlerı tamır edıyordum aselsan yetıştı ama bende askerlığımı bıtırdım :)

O kadar bizi etkileyecek durumu yok bana göre kablo tasarufu ve kablo yığınlarından kurtulmuş olunur.Güç çekimi düşük olan aygıt ya da aletlerde yararlı olabilir.Örnek vermek gerekirse yazıcı ,bilgisayar ya da ev aletleri gibi ama sanayi için pek alternatif olarak gözükmüyor.Bu nedeni ise yüksek hat iletimi insan sağlığı için pek elverişli değildir.Muhakkak dış çevreye zarar verme olasılığı vardır.Bunun için de ek olarak iş güvenliği ile ilgili yatırımlar gerekir.Bu da maliyeti artırır.Ama benim aklıma takılan kablosuz bir enerji hattı oluşturuyoruz.Örnek vermek gerekirse evimizin odasında herhangi birinin lambasını yakmak istiyoruz anahtarlama nasıl olacaktır.Ben enerji verdiğim zaman diğer odaki lambalarda kablosuz enerjiden muhakkak enerji çekerler diye düşünüyorum .Bunu nasıl engelleyecekler ya da kontrol sistemi nasıl olacak her lambaya farklı bir sinyal aralığı yada isim tanımlama ek programlara mı ihtiyaç duyulacaktır.

Rahmetli Tesla'ya komplolar düzenlemeselerdi bu teknoloji haaytımıza 80 sene önce falan girmiş olacaktı.

öyle yada böyle bence süper bir şey.

Bu konuda geliştirilmiş ve sqatılan bir ürün varmı?

tesla 1800 lü yıllarda yapmıstı bunu, yapılmayacak bişey değil. tüm kablo üreticileri simdi zararından falan bahsedecektir.

denemek lazım..

Kablocular zarar etmek istemiyorlarsa şimdiden kablosuza yatırım yapsınlar.
Kablosuz elektrik günümüz teknolojisinde büyük bir eksiklik bence.

günümüzde kablosuz şarj aletleri mevcut...ama verimleri çok düşük olduğu için büyük güç gerektiren uygulamalarda kullanılamaz..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri