Kablosuz Elektrik

şimdi benim anlamadığım havadan elektrik çarpar mı bize bu sistemle? öyleyse bu iş bize göre değil derim :)

peki havadan elektrik çarpma olayları olmaz mı :) bence bizde olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaslar her yeni çıkan elektrikli icad bizlere yeni iş kapısıdır. Kablo tamamen ortadan kalkmaz-kalkamaz ama o sistemi kuracak birilerine ihtiyaç olacaktır.

ya rahmetli tesla:) 100 sene önce bulmus
adam neler yapmıs
bizimkiler onun yaptıgını daha yeni anladılar
kendileri bulmus gibi seviniyo:D
80 m ye kadar kablosuz lamba yakabiliyolarmıs:)
adam tüm ülkenin elektrigini kablosuz tasıyacam diyo %80 kayıp var onu gidermeye calısıyodu:D öldü :)
bide parasızlıktan öldü garibim:))
elektrikciler hep acmı yaw:)

arkadaslara fikir olarak sunmuştum eleştirmediler sadece güldüler biz türkler boyleyız işte......

Burası Türkiye arkadaşlar , bırakın Amerikayı biz Avrupadan dahi belki 50 yıl belki daha fazla geriyiz . O teknoloji buraya biraz zor gelir :) Yani ekmek bitmez . Buda gösteriyorki akşamları 1 saat mesaiye kalıp daha fazla kafa patlatarak daha çok çalışmamız gerekir diye düşünüyorum .

şu anda Türkiyedeki Teknik ve Mühendislik fakültelerinde alınan eğitim Avrupanın birçok Fakültesine alınan eğitimden daha ileri birtek ingiltereye söz söyleyemem onların teknolojisi gerçek ileri seviyede zaten onlar kendini avrupa birliğinin dısındaymıs gibi yasıyor hala kendi para birimini kullanıyolar.

deneyecek bişey primer ile seconderi bir birinden ayırdınmı gücüne göre bir mesafeye yerleştirdiğin zaman alsana kablosuz enerji iletimi tabi daha büyük güçlerde iki bobinin arasından geçenin vay haline....

bu sistemi volkswagen firması yeni yaptığı fabrikasında kullanıyor. test cihazlarının hepsi kablosuz çalışıyor.

arkadaşlar daha cep telefonun manyetik radyasyonunda kurtulamadık adamlar cep telefonun radyasyonuyla mısır patlatıyo daha güçlü elektrikle neler patlar siz düşünün. Sağlıklı yöntem değil bir iki yıl sonra bu uğurda kanser olduğunuzu düşünün.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri