Kablosuz Akıllı Ev Otomasyonu

dişardan cep telefonuyla kontrol edılebılen ev içinde 16 adet zone girişli(sensör) her sensörden bilgi alındığında kayıtlı 8 adet telefona mesaj gonderen veya sırayla arama yapan gerektığınde evdekı klima ,kombi vs cihazları açip kapatabılen GSM modullu alarm sistemı işe yararmı?

:)kuçuk bir duzeltme 16 adet sensör girişlerı kablosuz RF olarak çalışır cihaz uzerınde 4 adet giriş ayrıca var

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bunu detaylı olarak hatta uygulamalı olarak görebileceğimiz bir yer var mı?

genelde neden dinleyemiyoruz sizi

merhaba. uzun suredir setcombt sistemlerini inceliyorum ama fiyat bilgilerini bi turlu bulamadim. ben kendi dairem icin bu sistemi dusunuyorum. istedigim sistem şu şekilde:

- alarm sistemi 7 adet manyetik kontakt, 1 adet pır sensor, 1 adet harici siren'den oluşmalı.
bunun yanında sistem için 4 adet lamba anahtari, 2 adet priz ve 1 adet elektronik cihazları kontrol unitesi dusunuyorum.
bana ayrıntılı cevap yazabilir misiniz fiyatları hakkında. hatta tek tek tum urun sensorleri fiyat bilgisi verebilirseniz donanımı arttırıp azaltabilirim. tabiki evi ve uygulama alanini gormeden cevap vermek zor ama tahmini olarak ne kadar oldugunu cok merak ediyorum. soyleyeceginiz fiyatlar benim icin kesinlik bilgisi tasimaz. sadece bilgi verecektir. sadece 7 inclik panelin 2000 dolar civarı oldugunu duymustum ama bilmiyorum dogru mu?

merhaba. uzun suredir setcombt sistemlerini inceliyorum ama fiyat bilgilerini bi turlu bulamadim. ben kendi dairem icin bu sistemi dusunuyorum. istedigim sistem şu şekilde:

- alarm sistemi 7 adet manyetik kontakt, 1 adet pır sensor, 1 adet harici siren'den oluşmalı.
bunun yanında sistem için 4 adet lamba anahtari, 2 adet priz ve 1 adet elektronik cihazları kontrol unitesi dusunuyorum.
bana ayrıntılı cevap yazabilir misiniz fiyatları hakkında. hatta tek tek tum urun sensorleri fiyat bilgisi verebilirseniz donanımı arttırıp azaltabilirim. tabiki evi ve uygulama alanini gormeden cevap vermek zor ama tahmini olarak ne kadar oldugunu cok merak ediyorum. soyleyeceginiz fiyatlar benim icin kesinlik bilgisi tasimaz. sadece bilgi verecektir. sadece 7 inclik panelin 2000 dolar civarı oldugunu duymustum ama bilmiyorum dogru mu?

hangi şehirdesiniz?

usta yeni üye oldugum için mesaj atamıyorum "akıllı evlerde kablosuz kontrol ve otomasyon" konusunda bir tez ödevim var yardım edebilirsen sevinirim. [email protected] mail adresinden bana ulaşabilirsin.

Kablosuz ev otomasyon sistemi ile ilgili bende bir cihaz ürettim.
cihazın özellikleri:
Modem baglantısı wifi üzerinden dolayısı ile kablosuz.
Cihaz üzerinde halehazırda 4 adet 10a.lik röle cıkısı ,wifi 802,433 Mhz Rf rx ve Rf tx modul var.
32 adet cihaza kadar kablosuz olarak genisleyebiliyor.
Cihazlar 433mhz rf harici verici cihazlar ilede kumanda edilebiliyor.
uzaktan kumanda vs otamatik tanıtma var.
internet in kullanılabildigi her türlü cihaz ile kontrol saglayabilirsiniz,
web sayfası cihazın içine gömülü oldugundan karsı taraftaki cihazlara herhangibir yazılım yüklemeye gerek yoktur,bu sayede hertürlü isletim sistemi kullanan,internete baglanabilen cihaz ile kumanda etmek mümkün oluyor.
Cihaz 13 haneli alfanumerik sifre kullandıgından,ve cihazın belli bir denemeden sonra kendisini belli süre bloke etmesinden dolayı sifresi olmayan kisilerin müdahele etme olasılıgı oldukca düsük.
Cihaz adlandırmaları vs oldukca basit,üzerine basıp yeni ad verebiliyorsunuz(pc yazılımı ile)
Zamanlanmıs görevler için timer henüz eklenmedi.
Fiyatını oldukca ucuz tutmaya ve insanların kendilerinin alıp takabilecegi basitlikte yapmaya calıstık.
Yakında cıkaracagımız alıcı modullu prizler ile cihazın kullanımı dahada basitlesecek.
detaylı bilgi ve demo için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri