Kablo kesiti öğrenme

amr diab

Üye
Sitenin yeraltı kablosu değişecek kaclik olduğunu anlayamadım sipariş verirken satıcı soracak muhakkak 3*25+16 mi farklı mı çıkaramadık

Ekli dosyalar

• IMG_20230409_165916_262.jpg
    IMG_20230409_165916_262.jpg
    209.8 KB · Görüntüleme: 52
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
tedaşcı arkadaş dedi de emin olayım dedim.bugünde kapalı heryer diye gidemedim şehre .site yöneticisi fiyat ver diyince internetden bakar fiyat veririm diye düşünmüştüm

Sitenin yeraltı kablosu değişecek kaclik olduğunu anlayamadım sipariş verirken satıcı soracak muhakkak 3*25+16 mi farklı mı çıkaramadık
Sadece kablonun izolasyonunu soyarak tel tel ayırmadan çapını veya çevresini ölçerek kesitini(alanını) hesaplama yapan bir siteye girerek bulabilirsiniz. 7 adet tel var diyorsunuz, 7x2,5=17,5mm2 yapar. Tellerin kesiti 2,5 tan fazla olabilir. 2,3 ise 16lık kabloya denk gelir, 3,6luk ise 25lik kabloya denk gelir diye kabaca bir hesap yapabiliriz.

Ayrıca belli ki bir problem olmuş o yüzden kablo değişiyor diye düşünüyorum. Kablonun durumu pek iyi görünmüyor. Şuan ki kesitten çok daha büyük bir kesit döşemenizi tavsiye ederim. Yarın öbür gün millet elektrikli araçları için park yerlerine şarj cihazı taktırmak isteyecektir. Şuan bu kablo kaç daireyi besliyor ve neden değiştiriyorsunuz.

Sadece kablonun izolasyonunu soyarak tel tel ayırmadan çapını veya çevresini ölçerek kesitini(alanını) hesaplama yapan bir siteye girerek bulabilirsiniz. 7 adet tel var diyorsunuz, 7x2,5=17,5mm2 yapar. Tellerin kesiti 2,5 tan fazla olabilir. 2,3 ise 16lık kabloya denk gelir, 3,6luk ise 25lik kabloya denk gelir diye kabaca bir hesap yapabiliriz.

Ayrıca belli ki bir problem olmuş o yüzden kablo değişiyor diye düşünüyorum. Kablonun durumu pek iyi görünmüyor. Şuan ki kesitten çok daha büyük bir kesit döşemenizi tavsiye ederim. Yarın öbür gün millet elektrikli araçları için park yerlerine şarj cihazı taktırmak isteyecektir. Şuan bu kablo kaç daireyi besliyor ve neden değiştiriyorsunuz.
3 yerde ek vardı kepçe tekrar patlatınca uedaş komple değişimini istedi. sağlam okunaklı yerde kablonun üzerinde 3*25+16 yazdığını gördük.komple yeniledik kabloyu 20 daire var yazlık

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri