Kablo Erimesi

ben hiç kabloyu deyiştirmedim 32 lik sigorta var sadece o prizi çalıştırıyor sadece yanan kısmı kesip yeniden prize bağlıyordum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ben hiç kabloyu deyiştirmedim 32 lik sigorta var sadece o prizi çalıştırıyor sadece yanan kısmı kesip yeniden prize bağlıyordum

mrb arkadasim elektrikli sofben ani isitici turunden ise 32A. sigorta olmalidir fakat kullandigin sofben ani su isitici degilse yani depolu sofben ise bu amperaj degeri 20A i kesinlikle asmaz senin kullandigin sofben depolu mu yoksa ani su isitici mi onu yazman gerekiyor daha sonra da evin butun sigortalarini ayni zamanda kacak akim koruma salterini kapat daha sonra prizi ordan sok iptal et prizin yerine tekli w.otomat kutulari vardir onlardan al 1 tane prizin yerine onu monte et kutunun icersine de w.otomati yani sofbenin ihtiyacina gore sigortayi tak 3*2.5 mm kablo ile sofbeni bagla :):)
sen bu isi sanirim yine kendin yapicaksin millet ne derse desin kendin basarmak istiyorsun bak sana tel nolarimida birakayim takildigin nokta olursa yaparken 1e 1 tarif ederim sana +99558949056 turkiye numaram +905413969630 haydi kolay gelsin malzeme listen asagida kendin yapta kurtul bari :D

1 Adet tekli w.otomat kutusu MAKEL veya VIKO alirsan baglantida kolaylik yasarsin
1 Adet 32A merlin gerin w.otomat (sofben ani isitici turden ise degilse 20A)
prizden sofbene kadar yetecek sekildede 3*2.5 kablo al sana 3 no klemens te lazim olacak tabi 3 adet onlari baglantida kullanacaksin

hydi selametle allah isini rast getirsin

ELEKTRİK; BİR GEVŞEKLİĞİ BİR DE EŞŞEKLİĞİ AFFETMEZ.Gevşek bağlantı daima tehlikelidir.Bir de anlamayan kişilerin,bende yaparım diyerek elektriğe müdahale etmesi hayati tehlike doğurur.Çükü elektrik affetmez.Tşk.ler

herkese slm; inadına mavi nötr, sarıyeşil toprak, şofben için 4x4 nym (yekpare saate kadar) iskenderunda 01.02.2010 itibari ile 3 ev tesisatı yandı şofben yüzünden topraklama bağlanmamış 3x2x5 t.t.r kullanılmış lütfen şofben için 3x2.5 ağzımıza bile almayalım

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri