Sayaç sigortasının atmadan elektriği kesmesi?

Kıymetli ustalarım ve hocalarım aşağıda anlattığım şekilde bir problem yaşıyorum, yardımcı olmanızı sizlerden istirham ediyorum.

Sayacın üstündeki ana sigorta durduk yere, hiçbir sebebi olmadan elektriği kesiyor. Elektriği keserken de açık pozisyona gelmesi gereken pim kapalı konumda kalıyor. Bu pime aynı doğrultuda kapalı pozisyona doğru parmağımla hafifçe bastırdığımda elektrik tekrar geliyor.

Birkaç gündür günde birkaç sefer bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ben sıkıntının sigortada olduğunu düşünüyorum.

Ek detaylar olarak:
-Evde elektrikli şofben var.
-Biraz fazla akım çeken şofben, kettle, ütü gibi cihazlar akım çekmeye başladığı anda aydınlatma lambalarının parlaklıkları fark edilir şekilde azalıyor. (Bu normal bir olaydır belki de bilmiyorum, yine de belirtmek istedim)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Siğorta özelliğini yitirmiş olabilir , değiştirilmesi !!!

-Biraz fazla akım çeken şofben, kettle, ütü gibi cihazlar akım çekmeye başladığı anda aydınlatma lambalarının parlaklıkları fark edilir şekilde azalıyor.

Yerinde tesbiti ile !!!

Kıymetli ustalarım ve hocalarım aşağıda anlattığım şekilde bir problem yaşıyorum, yardımcı olmanızı sizlerden istirham ediyorum.

Sayacın üstündeki ana sigorta durduk yere, hiçbir sebebi olmadan elektriği kesiyor. Elektriği keserken de açık pozisyona gelmesi gereken pim kapalı konumda kalıyor. Bu pime aynı doğrultuda kapalı pozisyona doğru parmağımla hafifçe bastırdığımda elektrik tekrar geliyor.

Birkaç gündür günde birkaç sefer bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ben sıkıntının sigortada olduğunu düşünüyorum.

Ek detaylar olarak:
-Biraz fazla akım çeken şofben, kettle, ütü gibi cihazlar akım çekmeye başladığı anda aydınlatma lambalarının parlaklıkları fark edilir şekilde azalıyor. (Bu normal bir olaydır belki de bilmiyorum, yine de belirtmek istedim)

Kismende olsa link yazı bir fikir verir

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektrikli-sofben-düzgün-Çalışmıyor-acİl-yardim.109743/

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri