Kablo eki yapılması

elektrots

Üye
3x70 NYY kablonun geçtiği yerde bina yapılacağı için kablonun yönünün değiştirilmesi gerekiyor fakat kablo boyu buna yetmiyor. Kablo mesafesi 250 m ve kablonun tümünü değiştirmek istemiyorum. Bu kabloya aynı kesitte kablo eki yapabilirmiyim ve ne kadar güvenli olur. Ek yapmayı düşündüğüm kablo boyu 30 m.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
eger kalıtelı işçilik vede kaliteli ek mufu kullanırsan hiç bir problem olmaz terettut etme yap

raychemin 3*70+35mm² ısıbüzüşmeli ekmufunu kullanarak ek yapabilirsin.yanlız işçiliği çok iyi yapman lazım

3elibrahim' Alıntı:
eger kalıtelı işçilik vede kaliteli ek mufu kullanırsan hiç bir problem olmaz terettut etme yap
Akım taşıma kapasitesinde herhangi bir azalma olur mu? Kabul edilen belli bir kayıp yüzdesi var mı?

bu zamana kadar çok ek yaptım ek mufu olarak raychem kullandım akım tasıma kapasitesi olarak sıkıntı olacagını zannetmiyorum bunda( og ve ag olmak uzere )

ek payları çok iyi bırakılmalı pabuçpensiile belli ayarda vurulduktan sonra bir kademe düş.bir sefer daha vurulursa daha iyi olur

zaten her yerden eklenerek gelioor bu elektrik önemli olan eki biraz abartmak yani önem vermek

AKım yönünden bir masur olacağını sanmıyorum. Çünkü 70'lik kablo seçilmesinin sebebi mesafe uzun olduğu içindir. Arkadaşların da dediği gibi, işçiliğin ne kadar iyi olursa kablo ömrü de o kadar uzun olur.
Bu arada, aşırı akım çekilmesi halinde ilk patlak verecek noktalar ek noktalarıdır.

bu zamana kadar çok ek yaptım ek mufu olarak raychem kullandım akım tasıma kapasitesi olarak sıkıntı olacagını zannetmiyorum bunda( og ve ag olmak uzere )

Ben raychem kullanmanı pek tavsiye etmem toprak altında bir menholkullanmıyorsan bence uçları papuçlayarak konik içersinde protolin kullan en sağlamı böyle olur ama eki çok sağlam ve protolini hava alabilecek yer kalmamasına dikkat ederek dökülmesine özen göster bence.Saygılar

Ben raychem kullanmanı pek tavsiye etmem toprak altında bir menholkullanmıyorsan bence uçları papuçlayarak konik içersinde protolin kullan en sağlamı böyle olur ama eki çok sağlam ve protolini hava alabilecek yer kalmamasına dikkat ederek dökülmesine özen göster bence.Saygılar

Protolin her zaman ilerisi için bir arıza kaynağı teşkil etmektedir.Ne kadar ısı büzüşmeli ek kullandınız acaba böyle bir kanıya vardınız anlamadım açıkçası.Raychem ekte verilen malzemeler usulune uygun ve özenilerek yapılırsa ömürlüktür.Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri