kaçak akım sürekli atıyor

Arkadaşlar bu kaçak akım bazen iyi bazende böle bizleri sıkıntıya sokabiliyor.bunun için önlem şu bi panoya kaç nötr geldiği bazen bir kaç tane bağlana biliyor işi baştan almakta fayda var diğer arkadaşların dedidiği gibi tek tek kontrolde fayda var faz nötr toprak ve bağlı bulunan makinanın motoru çözüm bu baştan kontrol kolay gelsin.

sn c.ali59
1-asansör kumanda panosunda kullanılan köprü diyotlara bakın,
2-izolasyon traosunu kontrol edin,
3-kumanda kartındaki besleme girişlerini kontrol edin,
4-topraklama ile nötr temas etmiş olabilir,
5-kabindeki kontrol panelinden gövdeye kaçak olabilir,
6-revizyon kutusu asansör gövdesine kaçak veriyordur,....
7-k.a.k bozuk olabilir.
8-asansöre giden enerjinin tamamının k.a.k dan sonra gittiğini kontrol edin.
9-aydınlatmalarda kaçak olabilir, eğer balastlı veya trafolu aydınlatma varsa kontrol edin.

daha fazlasını kontrol ederseniz çözüm olacaktır. kolay gelsin.
saygılar

kaçak akımlar genelde 5 veya 10 kez atınca dandik markalr bozuluyo ve görevini yerine getirmiyo gecende bi dairede çalışıyorum adam geldi ne işe yarar sordu çarpılmaya karşı dedik ama alakası yok çırağı 10 defa çarptırdım yk atmıyoo anlamış değilim gereksiz ist de ekşioğlu sitesine taktıklarımızın 300 tanesine de köprü attım bi işe yaramıyoo..

iyi akşamlar arkadaşım.çalışmıyor diye bir şey yok .topraklaman yanlış yapılmış olabilir.nötr toprak arasını bi ölç bakalım bir değer alacakmısın.biz genelde siemens .yada merlin gerin marka kullanıyoruz bi sorun çıkmıyor.elektrik çarpmasını önlüyor faza dokun nötre dokun devreyi açıyor.topraklama düzgün yapılmışsa tabiiki.gereksiz bir şey değil.işin kısası............

mustafa al ' Alıntı:
kaçak akımlar genelde 5 veya 10 kez atınca dandik markalr bozuluyo ve görevini yerine getirmiyo gecende bi dairede çalışıyorum adam geldi ne işe yarar sordu çarpılmaya karşı dedik ama alakası yok çırağı 10 defa çarptırdım yk atmıyoo anlamış değilim gereksiz ist de ekşioğlu sitesine taktıklarımızın 300 tanesine de köprü attım bi işe yaramıyoo..

Ustam, çırak hala yaşıyormu ? merak ettim doğrusu. Çok değişik bir kontrol yöntemi.

mustafa al ' Alıntı:

kaçak akımlar
faz tarafında giren akılma
nötürden dönen akımın arasındaki farkın 30mA 'den fazla olması durumunda devreyi kesiyor
Bu durumda sizimn yapmış olduğunuz dairelerde topraklamanız zayıf veya yok
veya bir çok kişinin yanlış yaptığı gibi toprakla nötür birleştirilmiş (topraklama iyi ise bu durumda hemen atar)

benim tavsiyem,bina girişlerinde iyi bir topraklama yapılıp, dağıtımdan önce nötür ve topraklamanın birleştirilip ardından dağıtım yapılmasıdır.nötür toprak arası gerilim farkı ortadan kalkmış olup , kaçak akım rölesi daha kararlı çalışacaktır.herkeze saygılar.

mustafa al ' Alıntı:
gecende bi dairede çalışıyorum adam geldi ne işe yarar sordu çarpılmaya karşı dedik ama alakası yok çırağı 10 defa çarptırdım yk atmıyoo anlamış değilim
:mad: ??? :'(

Sayın mustafa al,
Elektrik çarpması ciddi beyin hasarlarına yol açabilir.Onun için çarptırarak deneme yapmak olmak.
Anladığım kadarıyla siz de ustanızdan böyle görmüşsünüz.Ama yanlış bir yöntem.Ben iptal ettim evet.Ama evlere servis yapsam böyle bir şeyi asla yapmazdım diye düşünüyorum.

Ustam, çırak hala yaşıyormu ? merak ettim doğrusu. Çok değişik bir kontrol yöntemi
ustam yaşamaz olur muu bu gün direğe çıkardım manyak çarpıldıı beyin hasarı dediği ustamın doğruu bendede oldu zannnedersem 10 yıldır ... neyse e ölçü aleti kulllan mıyorum eski kafaalıyım birazzz

Forum istatistikleri

Konular
128,606
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri