Kaçak akım rölesi sorunu

Bugün en az 7-8 kere gitti geldi
Komşularınızda bu kesintileri onayladılarmı ?
( komşularınızda kesinti yaşamışlarmı ? )
Kesinti ( 7-8 kez ) yaşamışlarsa komşularınızın kakr atmışmı ?
Kakr atmamış ise
Kısmende olsa sadece sorun sizde gibi duruyor .

Eski kiracının telefonunu bulup görüşmeniz bilği almanız .
bilğiye göre hareket etmeniz .
Sizinden önceki kiracıda kakr daha önce atmıyorsa .
Kakr atması yoksa .
İp uçları birleştirilip çözüm
Sorun sizin tesisat veya cihazlarında kaçak olabilir .
İkinci plan kakr değişimi ,
Ama iyi olur AC tipi kakr değiştilmesi .

Çalışmayam ürünleri fişlerini prizlerin üzerinde bırakmayın .
Çeşitli testler .
İkinci plan AC tip kakr değiştirmek olmamalı bu ilk planda yapılması gereken bir olay.
Tabanı bozuk ayakkabıyla tretuvarda yürürken düşüp tretuvarın bozukluğundan şikayet edemezsiniz önce ayakkabınız doğru düzgün olmalı.
Viko nun Şalt ürünlerini hiç beğenmiyorum.

KAKR sağlam ise tesisatta bir sorun vardır kapı kapı dolaşıp elektrikçi arayabilirsiniz bu sorunun çözümü için.
KAKR bozuk ise yenisiyle değişebilirsiniz. Bu markanın bu ürünleri gerçekten sorunlu oluyor. Herhangi bir elektrikçi kolaylıkla değişebilir.

Yeni KAKR taktığınızda sorun devam ediyorsa KAKR lar sağlam demektir. Tesisatta bir sorun da yoksa Ya ustalarımızın dediği gibi imkanınız varsa F tipi yoksa A tipi KAKR almalısınız.

Sigorta kutusunda imkanınız varsa tesisatı iki ayrı KAKR den besleyebilirsiniz. Bununla uğraşacak elektrikçi kolay kolay bulamayacağınızdan En güzel çözüm F tipine geçmeniz.

Elektrik gidip geldiğinde Şebeke hatalarından etkilenmemek için Gerilim Koruma Rölesi kullanabilirsiniz şiddetle tavsiye ederim. Hem alçak yüksek gerilim koruması, akım ayarı en önemlisi de şebekeye enerji verildikten sonra bekleme süresini ayarlayabilirsiniz. Kurulumu da çok kolaydır.

https://tense.com.tr/tr/urunler/dij...k-monofaze-gerilim-kontrol-rolesi-40a-gke-40/
A tipinin kızıl ötesi (IR) modeli değilse işe yaramaz piyasadakilerin hepsi normal A tipi.

Screenshot_20230706_130930_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20230706_133203_Google.jpg

Siemensin F tipi kodları şöyle;
5SV 3314-3 (2P, 40A, 30mA)
5SV 3312-3 (2P, 25A, 30mA)

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İkinci plan AC tip kakr değiştirmek olmamalı bu ilk planda yapılması gereken bir olay.
Tabanı bozuk ayakkabıyla tretuvarda yürürken düşüp tretuvarın bozukluğundan şikayet edemezsiniz önce ayakkabınız doğru düzgün olmalı.

Bu kakr 'in neden attığı kesin bilinmiyor ?
Sizin örnek kesin görünür . ( bozuk ayakkabıyla )

Elektrikci bulmak sorun .

Çoğu dairelerde AC tipi kar var .
Çoğu sorunsuz çalışıyor .

Tesisat yapılırken AC tipi kakr takılmaması gerekir .
Elektrikci gelir tüm kontrollarını ve ölçümlerini yapar .
İşin işinden çıkamazsa röle tipini değiştirilir vs gibi çözümler .

Röle tipi değişti diyelim çözümün garantisi varmı ?

Bir bakıma haklısınız .
Bu işlemleri yapacak elektrkci , sorunu bulmak ve zaman bakımından zor .
İlk akla sorunu bir an evvel çözmek .
Bu durumda ilk öncelik kakr tipini değiştirmek daha mantık geliyor .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....

Son düzenleme:

A tipinin kızıl ötesi (IR) modeli değilse işe yaramaz piyasadakilerin hepsi normal A tipi.

Ekli dosyayı görüntüle 99986Ekli dosyayı görüntüle 99987

Siemensin F tipi kodları şöyle;
Siemens kodlarına baktım ama üzerinde type A diye yazıyor. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama bu F tipi olanlarda ne yazması gerekiyor. Az önce bir yere girdim adam boş boş baktı yüzüme F tipi ne diye :)

Siemens kodlarına baktım ama üzerinde type A diye yazıyor. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama bu F tipi olanlarda ne yazması gerekiyor. Az önce bir yere girdim adam boş boş baktı yüzüme F tipi ne diye :)
Mesajımı tekrar okursanız göreceksiniz.

Anladım o kodlara baktımda resimlerde type A yazınca bu değilmi diye aklıma takıldı. O aman ben bu kodlarla soruşturup bir elektrikçiye değiştirmeyi deneyeyim. 40A olanı almak daha mantıklı heralde

Bu kakr 'in neden attığı kesin bilinmiyor ?
Sizin örnek kesin görünür . ( bozuk ayakkabıyla )

Elektrikci bulmak sorun .

Çoğu dairelerde AC tipi kar var .
Çoğu sorunsuz çalışıyor .

Tesisat yapılırken AC tipi kakr takılmaması gerekir .
Elektrikci gelir tüm kontrollarını ve ölçümlerini yapar .
İşin işinden çıkamazsa röle tipini değiştirilir vs gibi çözümler .

Röle tipi değişti diyelim çözümün garantisi varmı ?

Bir bakıma haklısınız .
Bu işlemleri yapacak elektrkci , sorunu bulmak ve zaman bakımından zor .
İlk akla sorunu bir an evvel çözmek .
Bu durumda ilk öncelik kakr tipini değiştirmek daha mantık geliyor .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....
Bozuk ayakkabı = Yeni teknolojik cihazlarla kullanımı uygun olmayan tedavülden kalkması gereken AC tip röle
İkiside net görünür olaylar.

Gemiden düşüp patlak yada çakma simitten dolayı boğulup suçu denize atmak. Vs vs örnek bol

Bozuk ayakkabı = Yeni teknolojik cihazlarla kullanımı uygun olmayan tedavülden kalkması gereken AC tip röle
İkiside net görünür olaylar.

Gemiden düşüp patlak yada çakma simitten dolayı boğulup suçu denize atmak. Vs vs örnek bol

Yazılar bitmez .
Biraz cimriyim galiba .
AC tipini savunduğum yok .
Teknolojik cihazların etkisi ile güncelleme diyelim .
1 . Sıraya koydum . ( özellikli kar tipi )
2 . Sorun ikinci plan . ( doğru ayakkabı giyersek sorun çıkmaz )

Yazılar bitmez .
Biraz cimriyim galiba .
AC tipini savunduğum yok .
Teknolojik cihazların etkisi ile güncelleme diyelim .
1 . Sıraya koydum . ( özellikli kar tipi )
2 . Sorun ikinci plan . ( doğru ayakkabı giyersek sorun çıkmaz )
Kesinlikle bu şekilde olmalı. Öncelikle şalt malzeme kaliteli ve sisteme uygun olmalı. Bu zaten olmazsa olmaz.
Arıza halen devam ediyorsa tespit yoluna gidilmelidir.

Anladım o kodlara baktımda resimlerde type A yazınca bu değilmi diye aklıma takıldı. O aman ben bu kodlarla soruşturup bir elektrikçiye değiştirmeyi deneyeyim. 40A olanı almak daha mantıklı heralde

Aramalarda karşınıza çıkanlar sonu -6 ile bitenler olduğu için type A yazısını görüyorsunuz çünkü onlar A tipi olanlar. F tipini kolay kolay bulabileceğinizi sanmıyorum. Hadi buldunuz fiyatları görünce gözler faltaşı gibi açılabilir. Ev sahibine söylerseniz Allah korusun kalp...Siz A tipini aldırabilirseniz dua edin.

Forum istatistikleri

Konular
128,477
Kullanıcılar
450,432
Son üye
malekk

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri