kaçak akım rölesi çalışma prensibi

Aynı soruyu birden fazla yere yazmayın. Kaçak akımda faz ve nötr iletkenlerini bir musluğa giden ve musluktan dönen boru gibi düşünün kaçak olmadıkça yani musluk açılıp su akmadıkça KAKR açmaz.
Topraklama tesisatı Kaçak akımını otoyoludur, topraklama yoksa sudan,nemden, rutubetten yürür oda yoksa senin şaseye temasını bekler. Korumasını yapar ama seni gıdıklayıp mı bırakır azıcık ısırıp mı bırakır orası temas direncine vücud direncine ve röle hassasiyetine ve mevcut kaçak akımın mertebesine bağlı değişir.
kaçak akım rölelerinin insan koruduğuna inanmıyorm,u topraksız hatta çarpılmıştım açmadı bile röle, en iyi toprak hattıyla çalışıyor bu cihazlar, toprağı gördüğünde açma yapıyor, bu sebeple bu rölelerin yanında mutlaka topraklama istiyorlar, zaten öyle olmasa topraklamaya gerek kalmayacaktı bu röleler topraklama yerine geçerdi

bu röleleri ben hassas sigorta diye tanımlıyorum, halen tam koruma için geliştirilmemiş bir ürün

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri