Kaçak Akım Röleleri

Senin bulamadığın bir kaçaktan dolayı kaçak akım rölesi açmakta ama sen bunu topragın nört görevi gördüğünü zannedip kaçak akıma bağlamısın. O an için kolay olan o olabilir ama asıl açma sebebi tesiste kaçak olması yani topraklamanın çok iyi olmasıyla bir alaksı yok .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
afacan senın ısın zor ya...!kacak akım rölesı topraga kacak olan durum larda acma verır,bu fazda olabılır nötr'de sonucta toprakla sıstem arasında bı sekılde kacak vardır,bu bır ıletkende olabılır bır canlıda,fak etmez topraga akan bır potansıyel varsa AÇAR.sen sıfır ölctüm dıyorsun,neyle ölctün megerlemı?sen sıfırı voltmetreyle gormüssün dostum,yanı nötr toprak kısa devresı,senın tabırınle sıfırlama,2006 yılındayız temeller topraklanıyor dostum,keske problemı çözseydın nötrü toprakla kısa devre ettıklerını anlasaydın düzeltıp devreye alsaydın.hayat koruma rolesının neden yapıldıgını anlardın ozaman.

nört ve toprak girşişte kısa devre ise yine açma verir mi? yani kaçak akımdan önce

ya bu coyote ve dört arkadaşı anladığım kadarıyla kaçak akım koruma rölesine şebekenin nötr ü yerine binanın toprak hattını bağlamış.e haliyle röle bir türlü çalışmamış :)) durum şudur beyler :KAÇAK AKIM KORUMA RÖLESİNİNİ Bİ UCUNA FAZI BİR UCUNA ŞEBEKENİN NÖTR Ü NÜ BAĞLAYACAKSIN.bunu yapmazsan gidip Şebeke nötr ü ile binanın toprak hattını kısa devre edersen hiç bir mantığı kalmaz bu işin.insanı çarpan elektrik toprağa boşalır unuttunmu? yoksa road runner'in peşinden koşa koşa bu işi hatırlamadınmı :=)
sağlıcakla kalın..

e_tamer ' Alıntı:
ya bu coyote ve dört arkadaşı anladığım kadarıyla kaçak akım koruma rölesine şebekenin nötr ü yerine binanın toprak hattını bağlamış.e haliyle röle bir türlü çalışmamış :)) durum şudur beyler :KAÇAK AKIM KORUMA RÖLESİNİNİ Bİ UCUNA FAZI BİR UCUNA ŞEBEKENİN NÖTR Ü NÜ BAĞLAYACAKSIN.bunu yapmazsan gidip şebeke nötr ü ile binanın toprak hattını kısa devre edersen hiç bir mantığı kalmaz bu işin.insanı çarpan elektrik toprağa boşalır unuttunmu? yoksa road runner'in peşinden koşa koşa bu işi hatırlamadınmı :=)
sağlıcakla kalın..

Dostum Biz<de Aynı Olaydan Bahsetmeye Çalıştık Ama Coyote Arkadaşım Pic ve Plc İle İlgileniyo Ama bir Kaçak Akım Rölesini Çalıştıramıyor

Sana Kesinlikle Katılıyorum +1

Doğru korumanın seçimi
İnsanların ve cihazların doğrudan veya dolaylı temasa, yalıtım hatalarına ve yangın riskine karşı korunması kaçak akım koruma anahtarı ve kaçak akım rölesi gibi toprak kaçak akımı koruma cihazları ile sağlanır.

Toprak kaçak akım koruma anahtarı ile koruma :

Bu cihaz, bir dizi devre kesici veya sigorta ile donanmİş mevcut bir tesisatın kaçak akıma karşı korunması için önerilmektedir. Toprak kaçak akım koruma anahtarı konutlarda kullanıldığı gibi iş merkezlerinde ve sanayi tesislerinde de kullanılabilir.

1 kutup + nötr, toprak kaçak akım korumalı kesiciler ile koruma :

1 kutup + nötr kaçak akım koruma cihazı son dağıtım devrelerinin tam korunmasını sağlar ve temelöızellikleri sayesinde özel avantajlar sağlar. Konutlarda ve iş merkezlerinde kullanılır.

Bir devre kesiciye monte edilmiş bir toprak kaçak akım koruma modülüyle koruma :

Adaptasyon ve terfi ettirilebilirlik özellikleri, bu tip sistemlerin endüstriyel yapılar ve büyük iş merkezlerindeki uygulamalar için ideal sistemler olmasını sağlamaktadır.

Bir güç devre kesicisi içine dahil edilmişl kaçak akım koruma cihazı :

Bu koruma, TN-S sistemleri kullanılan güç şebekelerinde, hata çevrim empedansının kontrol edilemediği zamanlarda gereklidir. Endüstriyel uygulamalar ve büyük iş merkezleri için ideal bir çözümdür.

Merhaba arkadaşlar.. beni 1,5 aydır uğraştıran bu konuda bir türlü çözüm bulamadım. Aklıma birde internette aramak geldi. Araken sizin forumu gördüm birde buraya danışayım dedim. Gelelim probleme..
Sorun şöyle, bir apartmanda oturuyorum. Yaklaşık 1,5 aydır kaçak akım rölesi ile başım dertte. Gece 11:30-12:00 arası kaçak akım rölesi atıyor bu olay sabah 8:00-8:30 a kadar devam ediyor. Çok ilginç 3 tane elektrikçi geldi ve evde herhangi bir problem bulamadı. Her tülü ölçümler yapıldı ama ortada bir terslik yok herşey gayet normal. Bu sigorta atma olayı gündüz her türlü elektrikli alet çalışmasına rağmen olmuyor fakat gece belirttiğim saattlerde atmaya başlıyor. Bu olaya bir türlü çözüm bulamadık. Şunu da ifade edeyim gece bütün takılı olan fişleri (buzdolabı,çamaşır makinesi,televizyon vs.. gibi) çekiyorum yine kaçak akım sigortası atıyor. Denemediğim yol kalmadı en son kaçak akım rölesini değiştirttim problem hala devam ediyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.........

chemistry ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.. beni 1,5 aydır uğraştıran bu konuda bir türlü çözüm bulamadım. Aklıma birde internette aramak geldi. Araken sizin forumu gördüm birde buraya danışayım dedim. Gelelim probleme..
Sorun şöyle, bir apartmanda oturuyorum. Yaklaşık 1,5 aydır kaçak akım rölesi ile başım dertte. Gece 11:30-12:00 arası kaçak akım rölesi atıyor bu olay sabah 8:00-8:30 a kadar devam ediyor. Çok ilginç 3 tane elektrikçi geldi ve evde herhangi bir problem bulamadı. Her tülü ölçümler yapıldı ama ortada bir terslik yok herşey gayet normal. Bu sigorta atma olayı gündüz her türlü elektrikli alet çalışmasına rağmen olmuyor fakat gece belirttiğim saattlerde atmaya başlıyor. Bu olaya bir türlü çözüm bulamadık. Şunu da ifade edeyim gece bütün takılı olan fişleri (buzdolabı,çamaşır makinesi,televizyon vs.. gibi) çekiyorum yine kaçak akım sigortası atıyor. Denemediğim yol kalmadı en son kaçak akım rölesini değiştirttim problem hala devam ediyor. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar.........

Kardeş Burada Birkaç Çözüm Var

sorunlu kaçık akım rölesi

MuraTh ' Alıntı:
Kaçak Akım Rölelerinin çalışma Gerilimlerinide Bilmeniz Gerekir örnek:210 - 250 Volt Bu Gerilimlerden Aşağıda Veya Yukarıda Bir Voltaj Geldiginde Kaçak Akım Rölesi Devreyi Off Konumuna Alır.

Bu özellik Bütün Kaçak Akım Röleleri için Geçerli Değildir.

Merhaba;
4 kutuplu kaçak akım rölesi ile 2 kutuplu arasındaki farklar nedir?,yardımcı olursanız sevinirim.

Roboelektronik ' Alıntı:
Merhaba;
4 kutuplu kaçak akım rölesi ile 2 kutuplu arasındaki farklar nedir?,yardımcı olursanız sevinirim.

4 Kutuplu Kaçak Akım Rölesi Trifaze Sistemler İçin Kullanılır. 3 Faz (R S T) ve Nötr
2 Kutuplu Kaçak Akım Rölesi Monofaze Sistemler İçin Kullanılır 1 Faz (R) ve Nötr

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri