Kaçak akım röle bağlantısı

Tuncasol

Üye
Merhabalar
bugün panoyu sökünce kaçak akım röle bağlantısını garipsedim? burada bir bağlantı hatası var mı? yoksa normal mi? veya neden bu şekilde yapılmış?

not: üstteki 1 ve N yazan kısımlar da boş duruyor herhangi bir kablo giriş veya çıkışı yok. Sadece 2 nolu girişte faz hattı bağlı.

20221005_161848.jpg
20221005_161836.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kaçak akım tamamen devre dışı bir fonksiyonu yok üsten enerji girer Altan ise beslenecek hatta girmesi gerekli elektrik bilginiz pek yok ise bilen birine yaptırmanız çok iyi olur

aslında üstten de fotoğraf çekmiştim ama konuyu açarken farkettim ki bulanık çıkmış belli olmadığı için eklemedim haliyle not olarak yazdım.

peki bunu yapan elektrikçi arkadaş neden böyle birşey yapmış?

aslında üstten de fotoğraf çekmiştim ama konuyu açarken farkettim ki bulanık çıkmış belli olmadığı için eklemedim haliyle not olarak yazdım.

peki bunu yapan elektrikçi arkadaş neden böyle birşey yapmış?
Anneleriniz çok muhterem insanlar ama siz hepiniz oç sunuz derdi bir hocamız lisede . Herhalde bu duruma da uygun .

Son düzenleme:
Merhabalar
bugün panoyu sökünce kaçak akım röle bağlantısını garipsedim? burada bir bağlantı hatası var mı? yoksa normal mi? veya neden bu şekilde yapılmış?

not: üstteki 1 ve N yazan kısımlar da boş duruyor herhangi bir kablo giriş veya çıkışı yok. Sadece 2 nolu girişte faz hattı bağlı.

Ekli dosyayı görüntüle 91519 Ekli dosyayı görüntüle 91520
Toprak klemensi/barası yok kesin nötr klemensi/barası da yoktur. Konuya gelecek olursak;
Kaçak akım rölelerinde üstten besleme girişi, alttan ise besleme çıkışı olarak alınır.

Toprak klemensi/barası yok kesin nötr klemensi/barası da yoktur. Konuya gelecek olursak;
Kaçak akım rölelerinde üstten besleme girişi, alttan ise besleme çıkışı olarak alınır.
Arkadaş bara yerine burgalama kullanmış. Baranin bir üst modeli. Yalniz damarlarda daha çok pense izi olmalı ve üzeri de milyoncudan alınmış izole bant ile zeytinyağlı dolma gibi sarılmalıydı. O yüzden bir puan kırdım sevgi çiçeği elektrikçi arkadaştan.

Kaçak akım tamamen devre dışı bir fonksiyonu yok üsten enerji girer Altan ise beslenecek hatta girmesi gerekli elektrik bilginiz pek yok ise bilen birine yaptırmanız çok iyi olur
Akım trafosuna termik röle bağlantısı nasıl yapılır şeması varmı yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri